Токио

  во

  Астрономите сега се уверени дека во нашиот соларен систем постои дополнителна планета, но тешко е да се забележи бидејќи е премногу далеку. Со децении ...
  сите 4 | | | веќе видена

  За првпат после 1928 година, во соборниот храм посветен на Вознесението Господово во Токио, ќе зазвучат нови камбани. „Камбаните овде последен пат зазвучија ...
  | | веќе видена

  Јапонска подморница учествувала во воени вежби на подрачјето на Јужното кинеско море во текот на минатата седмица, а сега подморницата била во посета на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во подземна железница се збутани како сардини, а службениците на метро несреќниците кои се наоѓаат во близина на вратата, силно ги буткаат навнатре. Јапонскиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Хитачи“ софтвер е направен така што преку камери во живо и со помош на ГПС може да го следи секој ваш чекор и да го препознае вашето лице. Системот може да ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 година. Ова беше соопштено денеска по ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 година. Ова беше соопштено денеска по ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 година. Ова беше соопштено денеска по ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 година. Ова беше соопштено денеска по ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Еден од нив е аматерскиот фотограф Марко Пател, кој сними видео кое ја покажува секојдневната ситуација во јапонското метро околу 7:45. Во подземната железница ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пјонгјанг, 19 септември 2018 (МИА) – Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 година. Ова беше соопштено денеска по ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 година. Ова беше соопштено денеска по ...
  сите 130 | | | веќе видена