Техеран

  во

  Министерот за надворешни работи на Обединети Арапски Емирати (ОАЕ), Анвар Гаргаш денеска ги демантираше тврдењата на Иран дека Абу Даби е вмешан во вчерашниот ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Поголемо производство на нафта во светот на дневна основа засега нема да има. Вака одлучија земјите кои се членки на ОПЕК. Саудиска Арабија вчера одби да го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Иранската револуционерна гарда вети дека ќе се одмазди на смртоносен и незаборавен начин за нападот на воената парада во кои загинаа 25 лица, од кои 12 нејзини ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Иранската револуционерна гарда вети дека ќе се одмазди на смртоносен и незаборавен начин за нападот на воената парада во кои загинаа 25 лица, од кои 12 нејзини ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Обединети Арапски Емирати (ОАЕ), Анвар Гаргаш денеска ги демантираше тврдењата на Иран дека Абу Даби е вмешан во вчерашниот ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Иранската револуционерна гарда денеска вети одмазда на „смртоносен и незаборавен“ начин за нападот врз воената парада во кој загинаа 25 луѓе, меѓу кои и 12 ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Техеран, 22 септември 2018 (МИА) - Најмалку девет војници загинаа во нападот врз учесниците и гледачите на воена парада во југозападниот ирански град Аваз. Во ...
  сите 66 | | | веќе видена