Татран Прешов

  во

  Ракометниот вицепрвак Металург повторно им се врати на поразите, по двете победи над Татран Прешов и Чеховски Медведи. Попладнево во натпревар од СЕХА-лигата, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Тренерот на екипата на Металург, Данило Брестовац, по вчерашната победа над Татран Прешов со 30:28 во СЕХА-лигата, изјави дека тимот работи добро и се наоѓа на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Металург синоќа се израдува на првата победа оваа сезона откако во натпревар од СЕХА лигата го совлада Татран Прешов со 30:28, ова беше и последен меч за Халил ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург ставија крај на црната серија од 11 меча без победа. Избраниците на Данило Брестовац вечерва одиграа одличен меч, за првпат сезонава ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа сезонава, откао во рамките на Регионалната СЕХА лига на домашен терен го победија словачкиот тим Татран ...
  сите 16 | | | веќе видена