Тадиќ

  во

  Српскиот претседател Александар Вучиќ во емисијата „Кирилица“ на телевизијата „Хепи“ објасни како Груевски избегал од Македонија, односно кога и како поминал ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Експретседателот на Србија Борис Тадиќ е уверен дека при бегството на Груевски од Македонија во Унгарија преку Албанија, Црна Гора и Србија постоел таен, тивок ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ во тв интервју изјави дека мерцедес каков што набавил нашиот екс премиер, Никола Груевски набавил и екс претседателот, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ во емисијата „Кирилица“ на телевизијата „Хепи“ објасни како Груевски избегал од Македонија, односно кога и како поминал ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Немавме официјална потерница по Никола Груевски на 12 ноември кога на преминот Хоргош тој ја премина границата на Србија, изјави Александар Вучиќ, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ во емисијата „Кирилица“ на телевизијата „Хепи“ објасни како Груевски избегал од Македонија, односно кога и како поминал ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва на телевизијата „Хепи“ зборувајќи кога и како Груевски поминал низ Србија на пат кон Унгарија потести дека и ...
  сите 60 | | | веќе видена

  „Букстар“ е прв фестивал на европската литература во Македонија и веќе четврта година по ред ја употребува книжевноста за да ги објасни феномените на овој век, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тимот на Бенфика и на четврти меч во низа не успеа да дојде до победа со тоа што ако е нешто позитивно ја прекина серијата од три порази и одигра без победник ...
  сите 3 | | | веќе видена