Суперкупот

  во

  Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола вели дека тие сакаат да ја завршат сезоната со пет освоени трофеи а не четири како што говорат сите и прашува зошто ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не разбира зошто луѓето не го споменуваат трофејот кој Манчестер Сити го освои во Комјунити Шилдс на стартот од ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Англиските медиуми и навивачи многу сакаат да одат од една крајност во друга, па така кога некој тоне како што беше случај со Јунајтед под Мурињо, тераа шеги ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, рече дека очекува напаѓачот Антоан Гризман да остане во клубот и покрај шпекулациите за негово заминување.Претходно ...
  сите 46 | | | веќе видена