Стерлинг

  во

  Њукасл ја „плати сметката“ за поразот на Манчестер Сити од Саутемптон. Второпласираниот тим ги совлада „црно-белите“ со 5:0.Жезус, Махрез во првиот дел донесоа ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Новиот шампион во Премиер лигата, Ливерпул им се врати на победите по дебаклот од Манчестер сити и ја оствари втората победа по ред. Овој пат „црвените“ со 1:3 ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Манчестер сити го разби Њукасл со 5-0 и стана првиот тим во историјата на Премиерлигата од кој дури петмина различни играчи постигнале двоцифрен број на голови ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер сити Рахим Стерлинг рекол дека победата над Ливерпул (4:0) ги покажала вистинските можности на тимот. Стерлинг заедно со Де Брујне беа ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Рахим Стерлинг инсистираше на тоа дека Манчестер Сити се развива откако го победи Ливерпул, новопрогласениот англиски шампион, 4-0. Оваа победа, за Стерлинг ја ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Само што ја освоија толку посакуваната шампионска титула фудбалерите на Ливерпул опиени од успехот се опуштија и вечерва беа демолирани од екипата од која ја ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Манчестер Сити со убедливи 4-0 го победи Ливерпул кој го одигра првиот меч откако ја завери титулата во Премиерлигата. Англија Натпреварот почна со шпалир кој ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Манчестер Сити и официјално му ја предаде шампионската титула на Ливерпул. Пред почетокот на мечот организираа шпалир, односно шампионски пречек на „Етихад“, ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Новиот шампион на Англија, Ливерпул кој го презеде трофејот токму од Сити, беше прегазен на „Етихад“. Јунак во триумфот беше поранешниот играч на Ливерпул, ...
  сите 101 | | | веќе видена