Смоквица

  во

  Сериозна е поддршката што ја добиваме од Европската Унија и НАТО, рече министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска во Ваташа, одговарајќи на ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Тевдовски ги повика кумановци да излезат на гласање и потенцираше повеќе економски бенефити што ќе ги имаат граѓаните со приближувањето кон евроатлатнстките ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска оставри средба со градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски на кој разговараа за тековните ...
  сите 62 | | | веќе видена

  На автопатот Гевгелија - Скопје во близина на село Смоквица, вчера во 11.00 часот, полициски службеници во товарно возило „Ивеко“ со скопски регистарски ознаки ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од МВР во соопштението денеска појаснуваат дека полициските службеници дале знак за запирање на товарното возило „Ивеко“ по што возачот го запрел возилото 50 ...
  сите 17 | | | веќе видена