Силекс

  во

  Денес со почеток од 13:00 часот беше одиграно 14-тото коло во македонското фудбалско првенство од кое најмногу профитираше лидерот Шкендија. Изненадување во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Шкендија му избега за три бода на Вардар откако тие слвеа на гостувањето кај Работнички со 2-1, а скопскиот тим загуби од Шкупи со 1-0.Вардар е во криза веќе ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Бразилецот Сержињо најдобро се снајде во 57. минута и со гол го одлучи дербито меѓу Шкупи и Вардар. Домаќините на „Чаир“ се радуваа на трите бодови, со кои ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Кога играат старите лути скопски ривали Шкупи и Вардар, а посебно на Чаир, тогаш тоа е дерби на колото. Така е и во ова 14. коло кое се игра денеска со почеток ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Старото скопско дерби меѓу Шкупи и Вардар на Чаир од 13 часот е во фокусот на вниманието во 14. рунда од домашното првенство. Двете екипи по долг период се во ...
  сите 40 | | | веќе видена