Силекс

  во

  Емануел Мбела постигна гол на дебито за Ренова, а лидерот и шампион Шкендија беше подобра и ги победи „гипсарите“ со 2-1 во пријателскиот меч во Тетово. Мбела ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Големо засилување за амбициозната екипа на Кит-Го за пролетниот дел од сезоната. Се работи за офанзивниот играч Александар Пановски кој вчера го раскина ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Емануел Мбела, некогашен фудбалер на Шкупи, албанскиот Билс Балш и романската Глорија денеска го раскина договорот со Силекс, меѓутоа ќе остане во Македонија ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со повеќе од сериозни промени во играчкиот кадар кратовски Силекс ќе го дочека стартот на пролетниот дел од сезоната. Кратовци досега се разделија со дури осум ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Филип Ристовски е едно од првите зимски засилувања за прволигашот Шкупи, екипа која доби одличен десен бек и член на златната генерација младинци која сигна до ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ренова денеска претпладне ги почна зимските подготовки, а во тимот има неколку измени во однос на ликот што го имаа популарните „гипсари“ во првиот дел од ...
  сите 9 | | | веќе видена