Сао

  во

  И Реал Марид се вклучува во трка по бразилскиот стопер! Бразилскиот дефанзивец, Едер Милитао (20) е вистински џекпот за Порто. Милитао минатото лето пристигна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Плановите на Манчестер јунајтед за ангажман на нов дефанзивец и денеска се топ тема на медиумите од Англија, „ѓаволите“ се поврзуваат со неколку дефанзивци ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Имено, моторниот акумулатор користи водород од молекулата на водата и со тоа генерира електрична енергија, со помош на која се движи ова чудо. Рикардо Азеведо, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Еден хеликоптер се урна на популарната плажа во Сао Паоло, а притоа загина еден минувач. Кобниот лет го снимија туристи кои тргнале со хеликоптер да го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Еден хеликоптер се сруши на популарна плажа во бразилски Сао Пауло, а при падот загинал еден случаен минувач. Кобниот лет го снимиле туристите со своите камери ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Еден хеликоптер се урна на популарната плажа во Сао Паоло, а притоа загина еден минувач. Кобниот лет го снимија туристи кои тргнале со хеликоптер да го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Десничарот Жаир Болсонаро положил заклетва како нов претседател на Бразил, а можеби и повеќе од неговиот инаугурациски говор во кој порачал дека со "неговиот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  1 јануари 2019 - Денеска е Светски ден на мирот 45.п.н.е.- Воведен бил во употреба новиот календар, наречен „јулијански“, со кој римскиот државник Гај Јулиј ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Каталонскиот гигант Барселона неодамна потпиша договор со Колумбиецот Џејсон Мурило кој пристигна на позајмица од Валенсија до крајот на сезоната. Пред ...
  сите 8 | | | веќе видена

  За време на владеењето на Јосип Броз Тито, но и во годините после неговата смрт во 1980-та година, десетина улици и плоштади во градовите на поранешна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бразилка родена без матка, стана првата жена во светот што родила здраво женско дете од трансплантирана матка, донирана од почината жена. Ова е прв ваков ...
  сите 105 | | | веќе видена