Самарас

  во

  Министерката за туризам, Елена Кундура, иако важи за една од најубавите средновечни жени во Грција синоќа пред полноќ беше известена дека е исклучена како член ...
  сите 384 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел е во дводневна посета на Грција. На агендата – економските реформи и спорот за името со Македонија. Должничката криза ги ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер, Алексис Ципрас вели дека премиерот Зоран Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на грчкиот опозиционер, Киријакос Мицотакис против ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во соопштението наведуваат и делови од интервјуто на македонскиот премиер поврзани со државјанството, јазикот, дека припаѓа во словенската група јазици и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон”, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Истраги се покренати против неколкумина официјални претставници, меѓу кои за поранешниот премиер Антонис Самарас, но и за гувернерот на грчката народна банка. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Истраги се покренати против неколкумина официјални претставници, меѓу кои и поранешниот премиер Антонис Самарас и сегашниот гувернер на Народната банка Јанис ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонија и Грција по речиси три децении во јуни годинава успеаја да постигнат договор за спорот за името, што беше главна препрека за интегрирањето на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поранешниот конзервативен грчки премиер Андонис Самарас го критикува сегашниот левичарски претседател на Владата, Алексис Ципрас, за Преспански договор, ...
  сите 53 | | | веќе видена