РК

  во

  Охридските ракометари в недела на домашен терен го пречекуваат должникот скопски Пролет. Со овој натпревар започнува вториот дел во Супер лигата во кој РК ...
  сите 12 | | | веќе видена

  РК Вардар во Скопје беше поразен од Барселона со 30-26 во Лигата на шампионите. Но, главата горе, РК Вардар и понатаму останува со шанси за висок пласман и ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Битолскиот ракометен прволигаш Еурофарм Работник со неверување ја прими информацијата дека еден негов ракометар користел недозволени стимулативни средства. Во ...
  сите 11 | | | веќе видена