Пенсилванија

  во

  Фото: Twitter Marty е висок, бавен робот со впечатливи очи, којшто има задача да им биде од голема помош на вработените во големите супермаркети, пишува ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Идејата дека луѓето можат да живеат на некоја оддалечена планета како алтернатива на животот на Земјата отсекогаш звучела како најобично мечтаење, идеално за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американски тим експерти креираше тест кој на секој би требало да му даде одговор на најтешкото прашање: „Кога ќе умре?“ Тестот, кој е на англиски јазик се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Научниците направија тест кој го открива точното време на вашата смрт: Дали имате храброст да го направите? Американски тим експерти креираше тест кој на секој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Светот го обиколи веста дека ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп е кандидатка за претседател на Светска банка. Иванка, како што пишува Бизнис ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Леси Браун од Охајо, стара 114 години, за која се верува дека беше најстаро лице во САД, почина денеска, рече нејзиниот внук Роналд Вилсон. Леси Браун живеела ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Леси Браун од Охајо имала 114 години и за која се веруваше дека е најстарата личност во САД, почина синоќа изјави нејзиниот внук Роналд Вилсон. Таа живеела со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Леси Браун од Охајо стара 114 години, за која се верува дека беше најстарото лице во САД, почина вчера, објави нејзиниот внук Роналд Вилсон. Леси живееше со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Новогодишните и божиќните празници, а и зимата воопшто, не би биле исти без идиличната атмосфера што ја прави снегот. Иако знае да го отежне секојдневното ...
  сите 3 | | | веќе видена