Нант

  во

  Пари Сен-Жермен го продолжи победничкиот поход во Лигата на шампионите, откако на гостувањето кај Флензбург стигна до 20:27 триумф, што е осма победа во исто ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Златан Ибрахимовиќ, четири години помина во Франција, носејќи го дресот на Пари Сен Жермен. За тие четири сезони, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Горан Бреговиќ има три ќерки кои никогаш не се појавуваат во балканските медиуми. Ема, Уна и Лула се родени во Париз, каде и живеат, а нивните животи на големо ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски експерт Клаудио Раниери е новиот менаџер на англиски Фулам. Фулам официјално соопшти дека нов менаџер на клубот е искусниот Италијанец ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалски прволигаш Селта го назначи Мигел Кардозо за нов тренер кој ќе го замени Антонио Мохамед.Смена на тренерското место во клубот од Виго е ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Кариерата на еден фудбалски судија не е лесна, а најдобро е кога се споменуваат што помалку во медиумите и во текот на ТВ преносите. Сепак, еден од оние кој ќе ...
  сите 27 | | | веќе видена