Морати

  во

  Лучијано Моџи важи за еден од најтемните фудбалски ликови, главен во аферата која пред 12 години го потресе италијанскиот фудбал, аферата Калчополи, во која ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Интер Масимо Морати во разговор за РТВ Сан Мартино порача дека и тој би размислувал за ангажирање на Кристијано Роналдо, доколку бил ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Според пишувањата на Тутоспорт, Интер и Рома начелно постигнале договор за трансфер на Раџа Наинголан вреден 29 милиони евра плус услугите на талентираниот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, денеска ги коментирал шпекулациите поврзани со евентуалната размена на аргентински напаѓачи Интер-Јувентус. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Тимот на Јувентус минатата седмица комлетираше уште една двојна круна во Италија, прво го нокаутираше Милан во финалето на Купот за да потоа го освои ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Некогашниот прв човек на калчолигашот Интер, Масимо Морати откри која била неговата најголема грешка на трансфер поразот, поточно посочи за кој играч жали што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Екипата на Челзи успеа да слави над Барнли на гости, додека Саутемптон е се поблиску до Чемпионшип. На 100. меч за Антонио Конте во Челзи, „Плавите“ успеаа да ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Менаџерот на Челзи, Антонио Конте изјави дека неговиот тим заслужувал реми против Манчестер Јунајтед. Тимот од Лондон загубија со 1:2 на „Олд Трафорд“. „Мислам ...
  сите 66 | | | веќе видена