Мајкрософт

  во

  Американската Федерална трговска комисија (ФТЦ) неодамна започнало преговори со раководството на социјалната мрежа за исплата на повеќе милијардна казна поради ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американската Федерална трговска комисија (ФТЦ) неодамна започнало преговори со раководството на социјалната мрежа за исплата на повеќе милијардна казна поради ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американската Федерална трговска комисија (ФТЦ) неодамна започнало преговори со раководството на социјалната мрежа за исплата на повеќе милијардна казна поради ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На 26-ти октомври 1942 година, американскиот носач на авиони “USS Hornet” бил погоден во борба со Јапонците во битка за островот Санта Круз. На него се наоѓале ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во последните 20 или повеќе години, работниците во Шведска уживаа во невообичаено право – законско право да поминат шест месеци на одмор и да започнат сопствен ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Глобалниот ангажман е патриотска должност и лидерите имаат обврска да го заштитат, изјавија Бил и Мелинда Гејтс во годишното писмо од фондацијата Гејтс, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Верувале или не, сѐ уште постојат луѓе што го користат „Интернет експлорер“. Но, „Мајкрософт“ вели дека тоа не баш добра идеја. Всушност, ги советува да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Верувале или не, сѐ уште постојат луѓе што го користат „Интернет експлорер“. Но, „Мајкрософт“ вели дека тоа не баш добра идеја. Всушност, ги советува да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Верувале или не, сѐ уште постојат луѓе што го користат „Интернет експлорер“. Но, „Мајкрософт“ вели дека тоа не баш добра идеја. Всушност, ги советува да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сопственикот на Амазон и моментално најбогатиот човек на светот Џеф Безос (55) донира во добротворни цели дури 0,0906 % од своето богатство па така многу ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Со само пет вработени „Мајкрософт“ ДООЕЛ Скопје успеала на македонскиот пазар да продаде свои продукти вредни 1,6 милиони евра во 2017 година. Официјалните ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во редовите на ВМРО-ДПМНЕ како главни фаворити за партиска кандидатура се издвојуваат професорката Гордана Силјановска Давкова и пратеникот Владимир Ѓорчев. ...
  сите 5 | | | веќе видена