Луксембург

  во

  Откако заврши групната фаза во Лигата на нации, се дефинираа шеширите при ждрепката за квалификациите за Европското првенство, нашата репрезентација ќе биде ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Заврши групната фаза од Лигата на нации, а Македонија, дефинитивно, скапо ќе го плати поразот од Ерменија само поради тоа што еден бод ја делеше од скокот во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Квалификациските групи ќе ги дознаеме на 2. декември напладне во Даблин (Р. Ирска), а репрезентациите се сместени според пласманот во Лигата на нации во своите ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација до 19 години го победи Луксембург со 2-0 и беше на чекор до пласман во елитната фаза од квалификациите, но Хрватска во самиот финиш ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација до 19 години беше на прагот од пласман во елитните квалификации за пласман на Европското првенство втор пат во низа, но таквиот ...
  сите 17 | | | веќе видена