Лампард

  во

  Иако, играњето фудбал значи жртвување, откажување од многу работи и секојдневни тренинзи, сепак, да се биде професионален фудбалер си има свои предности. На ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Англиските медиуми ова утро на големо пренесуваат дека Џон Тери ги договорил сите услови за изненадувачки трансфер во рускиот клуб Спартак Москва, а додека се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Њуњо Вивеирош живееше со Роналдо пет години во Манчестер, за јавноста сподели едно неверојатно искуство од тој период, поточно, се работи за тоа што правел ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Откако беше изоставен од наградите за најдобар фудбалер според УЕФА, Лионел Меси не се наоѓа ниту на пократкиот список за избор на најдобар според ФИФА, каде ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Најквалитетните англиски клубови ќе се приклучат во третото коло на англискиот Лига (Карабао) куп, а денешната ждрепка донесе големо дерби уште во оваа рана ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Најквалитетните англиски клубови ќе се приклучат во третото коло на англискиот Лига (Карабао) куп, а денешната ждрепка обезбеди големо дерби уште во оваа рана ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Составот на Лидс Јунајтед имаше перфектен старт на новата натпреварувачка сезона во Чемпионшип-дивизијата остварувајќи победа над Стоук со 3-1. Во првиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Лампард синоќа и официјално ја почна тренерската кариера, а таа не можеше да стартува на повозбудлив начин, Дерби го победи Рединг на негов терен со погодок во ...
  | | веќе видена

  Лампард синоќа и официјално ја почна тренерската кариера, а таа не можеше да стартува на повозбудлив начин, Дерби го победи Рединг на негов терен со погодок во ...
  сите 2 | | | веќе видена