Лацио

  во

  Законот е донесен во 2007-ма година, се однесува на секој спортски колектив, што значи не само во фудбал, туку во било кој спорт. Тоа подразбира бесплатен влез ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најскапата и најзвучна летна аквизиција на калчо гигантот Милан, Гонзало Игуаин, е најголемиот виновник за поразот од 2:0 кој “росонерите” го доживеаа во дерби ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Тежок инцидент се случи на меч од Серија Д во Италија, а животот на судијата Бернардини висеше на конец. На дуелот меѓу Виртус и Атлетико Торанова тој беше ...
  сите 2 | | | веќе видена