Лацио

  во

  Лацио во неделата загуби на гостувањето во Неапол со 2:1, натпревар по кој гостите си заминаа оштетени и разочарани од судијата Роки на кои му изброија 17 ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Горан Пандев и Џенова попладнево се поразени со 2-0 во дуелот со Милан во италијанското калчо. Капитенот на нашата репрезентација беше стартер на мечот и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Легендарниот 30-годишен играч од одбраната, Франко Ачерби ќе пропушти прилика да ја продолжи легендарната низа од 148 натпревари по ред во Серија А. Фудбалерот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Легендарниот 30-годишен играч од одбраната, Франко Ачерби ќе пропушти прилика да ја продолжи легендарната низа од 148 натпревари по ред во Серија А. Фудбалерот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Дефанзивецот на Лацио, Франческо Ачерби синоќа доби црвен картон и со тоа прекина една неверојатна низа. Ачерби играше 90 минути на 148 натпревари по ред во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Легендарниот 30 годишен играч од одбраната, Франко Ачерби ќе пропушти прилика да ја продолжи легендарната низа од 148. натпревари по ред во Серија А. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Лацио загуби кај Наполи со 2-1, а дефанзивецот на гостите, Франческо Ачерби има да жали многу повеќе од самиот пораз во Неапол. Ачерби беше исклучен во 70-тата ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Одиме прво со Ентони Лопез од Лион кој им фати три топки во една акција на фудбалерите на Сент Етјен. Извонредно реагираше и неговиот колега од спротивниот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во дербито од 20-то коло од италијанското фудбалско првенство, во неделата вечерта Наполи со 2:1 го победи Лацио зацврстувајќи се на второто место во Серија А. ...
  сите 28 | | | веќе видена