Келн

  во

  Македонскиот ракометен шампион Вардар, утре (19 ч.) ќе има шанса за поправен против Барселона на гостински терен, откако минатата недела загуби од истиот ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Ексклузивно за „СПОРТМЕДИА" говореше македонскиот У19 репрезентативец кој беше стрелец во ремито на првиот натпревар во квалификацискиот турнир во Чешка за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Најновата вест поврзана со оваа тематика доаѓа од Париз и говори за скорото „бркање“ на автомобилите кои согоруваат нафта, оние постарите, од поширокото ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Двомечот, кој може да реши многу дилеми околу изгледот на табелата во групата А во Лигата на шампионите, Вардар – Барселона, „црвено-црните" го започнуваат на ...
  сите 73 | | | веќе видена