Келн

  во

  Адријана Данчевска, која припаѓа на новиот бран млади македнски кореографи, а е дел од уметничкиот тим на Скопје танцовиот театар, на покана на универзитетот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Форд“ ја известил британската премиерка Тереза Меј дека, поради Брегзит, можеби ќе мора да премести дел од производството од Велика Британија. Компанијата и’ ...
  сите 2 | | | веќе видена

   „Со крузер патував од Мајами до Насау, главниот град на Бахамите, а чувството на капење во Атлантскиот Океан не е ни приближно исто како капењето и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Зошто советниците на Заев не го советувале премиерот дека во оваа година е особено значајно министер за култура да биде личност со голема компетентност во ...
  | | веќе видена

  Пишува: д-р Ненад Живановски „Граѓанки и граѓании сограѓанки и сограѓани“, може да се прочита во колумна, во која авторот овие зборови опсесивно ги повторува ...
  сите 4 | | | веќе видена