Катимерини

  во

  Кои се причините и мотивите на Република Бугарија толку цврсто да опстане на позициите за блокирање на европскиот пат на Северна Македонија, доколку соседот не ...
  сите 586 | | | веќе видена

  Теохарис – Рецос: Туризмот не е причина за вториот бран од пандемијата; остануваат полицискиот час и ограничувачките мерки во Албанија, можност и за викенд ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Се уште постои оптимизам кај македонски официјални претставници, на една седмица до одржувањето на состанокот на Советот на ЕУ за можноста да се даде зелено ...
  сите 586 | | | веќе видена

  Се уште постои оптимизам кај македонски официјални претставници, на една седмица до одржувањето на состанокот на Советот на ЕУ за можноста да се даде зелено ...
  сите 586 | | | веќе видена

  Се уште постои оптимизам кај македонски официјални претставници, на една седмица до одржувањето на состанокот на Советот на ЕУ за можноста да се даде зелено ...
  сите 586 | | | веќе видена

  Сè уште постои оптимизам кај македонски официјални претставници, на една седмица до одржувањето на состанокот на Советот на ЕУ за можноста да се даде зелено ...
  сите 586 | | | веќе видена

  Се уште постои оптимизам кај македонски официјални претставници, на една седмица до одржувањето на состанокот на Советот на ЕУ за можноста да се даде зелено ...
  сите 586 | | | веќе видена

  Водечкиот грчки весник „Катимерини“ преку коментарот на познавачот на Балканот, Ставрос Ѕимас, укажува на штетното влијание на тензиите меѓу Македонија и ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира македонско - бугарските односи. „Инсистирањето на Бугарија да ги блокира разговорите за пристапување во Европската ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Земјава се уште има шанси да ја одржи првата Меѓувладина конференција со ЕУ годинава во текот на германското претседавање со ЕУ. Ова го изјави канцеларката ...
  сите 586 | | | веќе видена

  Според весникот, спорот меѓу двете држави би можел да предизвика пукнатина во југоисточното крило на НАТО, кое во моментов е клучно поради американско-рускиот ...
  сите 586 | | | веќе видена

  Вучиќ му посака брзо оздравување на Пленковиќ, грчките епидемиолози сметаат дека е рано за укинување на карантинот, петиција за легализација на марихуаната во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Инсистирањето на Бугарија да го блокира стартот на преговорите за членство на Македонија во Европската Унија, претставува ризик од создавање на уште една ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Инсистирањето на Бугарија да ги блокира пристапните преговори на ЕУ со Македонија може да предизвика уште еден проблем на југоисточното крило на НАТО, пишува ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Инсистирањето на Бугарија да ги блокира пристапните преговори на ЕУ со Северна Македонија може да предизвика уште еден проблем на југоисточното крило на НАТО, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Инсистирањето на Бугарија да го блокира стартот на преговорите за членство на Северна Македонија во Европската Унија, претставува ризик од создавање на уште ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Инсистирањето на Бугарија да го блокира стартот на преговорите за членство на Македонија во Европската Унија, претставува ризик од создавање на уште една ...
  сите 36 | | | веќе видена