ЈП Паркови

  во

  Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“, со отворен допис до Владата на Република Македонија. Нивните критики, ги пренесуваме во целост: На сите МЕГА ПРОПУСТИ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Градот Скопје ги демантира тврдењата на здружението „Го сакам Водно“ во однос на обвинувањата дека е изграден нов пат на Водно со што е уништено зеленило на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Oд секојдневно присуство на работници кои пробиваат гасоводна траса, патролирање на шумарска полиција, инспекторирање од сите можни инспекции, сепак непознат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ по налог на Град Скопје деновиве на терен вршат подготовки за претстојната голема есенска акција за садење. Во рамките на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Нови четири илјади корени есенски цвеќа ќе бидат засадени на јавните површини во општина Крива Паланка. Активноста ја реализира секторот Паркови и зеленила во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во тек се последните подготовки, а во исчекување се нови садници низ Скопје! ЈП "Паркови и зеленило" периодот што следи, активно го насочува за припрема на ...
  сите 11 | | | веќе видена