Италијанецот

  во

  Италијанецот не ги крие своите импресии од досегашниот престој во тимот на Бока Јуниорс, меѓу другото тој не крие дека сега посакува и средба со неговиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Вечерва ќе се комплетира второто коло од најсилниот фудбалски шампионат на Островот, незгодниот Вулверхемптон е нов тест за избраниците на Солскјер по ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Кладуио Маркизио ова лето стана слободен играч откако го раскина договорот со руски Зенит. Италијанецот долги години беше член на Јувентус, а потоа минатиот ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Валентино Роси сезонава не се бори за титулата во Мото ГП, но останува со уникатна позиција поради својата популарност меѓу фановите и титулите кои ги освои во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бизнисменот Флавио Бријаторе, на кого му е забранет влез на трки во Формула 1, влегува во италијанската политика со најава за создавање на ново движење „Il ...
  сите 4 | | | веќе видена