Италијанецот

  во

  Tренерот на Челзи Маурицио Сари даде во интервју за италијанската „Газета дело Спорт“ откри што мисли за Мурињо и останатите колеги. Сари оваа сезона пристигна ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Играчот на врска за Милан, Џакомо Бонавентура отпатува за САД каде ќе му биде извршена операција на лигаментите од коленото. За жал повредата се покажа полоша ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс“, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс”, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Клаудио Раниери неодамна се врати во Премиер лигата на клупата на Фулам каде што го наследи Србинот Славиша Јокановиќ, кој имаше разочарувачки резултати од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс“, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Клаудио Раниери го подготвува својот нов тим Фулам за продолжението од сезоната во Премиер лигата, во кое главен мотив на лондонскиот клуб е обезбедувањето ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Клаудио Раниери, ќе добие бонус од 1 милион евра ако успее да го спаси од испаѓање малиот лондонски клуб. Италијанецот беше назначен ...
  сите 22 | | | веќе видена