Хусеин

  во

  Министерот без ресор задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан, е во работна посета на Република Турција, каде што ќе престојува неколку дена. Во рамки на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Министерот без ресор задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан, е во работна посета на Република Турција, каде што ќе престојува неколку дена. Во рамки на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  На денешен ден 1947-ма година и официјално беше завршен развојот на најпознатата автоматска пушка на светот – Автомат Калашников 1947, или скратено АК-47. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден 1947-ма година и официјално беше завршен развојот на најпознатата автоматска пушка на светот - Автомат Калашников 1947, или скратено АК-47. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Десетици илјади луѓе со денови протестираат низ Ирак, а десетици загинаа во судирите со безбедносните сили. Демонстрантите бараат реформа на политичкиот систем ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во денешно време не е толку тешко да се запознае мајка која сама ги одгледува децата. Околу 16 милијарди деца во САД се одгледуваат без татко. Во поголем број ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во протестите во Ирак денеска загинаа уште најмалку тројца демонстранти, а околу 40 се повредени. Смртниот биланс на протестите кои почнаа во октомври изнесува ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп рече во петокот дека верува оти „гневното мнозинство“ од американските избирачи ќе го поддржи и ќе биде против истрагата ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Два големи земјотреси го обликуваа денешниот глобален поредок. Првиот во 1989 година се чинеше дека ветуваше незапирлив марш кон либералната демократија и ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Протестите , најмасовни од времето на режимот на Садам Хусеин се одржаа со барање за оставка на политичката елита во Ирак. Пет лица починаа денеска од ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Корисниците на Твитер се потсмеваа со објавата на „Вашингтон пост“, откако во неделата тие ја објавија веста за смртта на водачот на терористичката ...
  | | веќе видена

  Лидерот на Исламската држава Абу Бакир ал-Багдади беше убиен викендов, а покрај него усмртени биле и две жени кои носеле елеци со експлозив, но кои не ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Само еден ден откако при воената акција за ликвидирање на лидерот на ИСИС, Аби Бакр ал Багдади, при која тој изврши самоубиство за време на нападот на ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Лидерот на Исламската држава Абу Бакр ал Багдади беше убоен викендов, а покрај него биле убиени и две жени кои носеле елеци со експлозив и три деца. За виената ...
  сите 117 | | | веќе видена