Гринпис

  во

  Неколку активисти од Гринпис Франција изутринава на кранот кој служи за реконструкцијата на на Нотр Дам-де-Париз развија огромен транспарент, со кој ја ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Штетата од загадување на океанот надминува 147 милијарди рубли (2 милијарди американски долари), објави вчера руската агенција за животна средина ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Загадувањето од излевањето нафта во Рускиот Арктик, кога при хаварија во Норилск се излеаја 21 илјади тони дизел, предизвика повеќе од две милијарди ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Загадувањето од излевањето нафта во Рускиот Арктик, кога при хаварија во Норилск се излеаја 21 илјади тони дизел, предизвика повеќе од две милијарди ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Научниците предупредуваат на вознемирувачки феномени во Арктикот. Во последните две недели, температурите во Сибир достигнаа рекордни 38 степени Целзиусови, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Научниците предупредуваат на вознемирувачки појави на Арктикот. Во последните две недели температурите во Сибир достигнале рекордни 38 Целзиусови степени ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Научниците предупредуваат на вознемирувачки појави на Арктикот. Во последните две седмици температураите во Сибир поради незапаметениот топлотен бран ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Резервоарот за гориво на електраната во близина на сибирскиот град Норилск се расипа минатиот петок, по што повеќе од 21.000 тони дизел гориво се истури во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Горивото кое се излеало во рускиот дел на арктичкиот круг дошло до езерото од кое реката тече северно кон океанот. Резервоарот со гориво на електраната во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Нафтата која се излеа во рускиот дел на Арктичкиот круг стигна до езерото од кое тече река севервено кон океанот, објавија денеска официјални лица. Резервоар ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Огромен шумски пожар во Украина беснее повеќе од една недела, на само еден километар од напуштената нуклеарка во Чернобил, предупредува организацијата „Гринпис ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Украинските авторитети повикале на смиреност додека пожарникарите се борат со пожарите близу до Чернобил. Високо поставен службеник од итните служби соопштил ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Над 400 украински пожарникари се борат со големиот шумски пожар околу контаминираната зона во Чернобил. Набљудувачите на состојбата велат дека пламените јазици ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Шумските пожари што горат неколку дена во северна Украина сега се на само неколку километри од напуштената нуклеарна централа Чернобил. Туристичкиот водич ...
  сите 31 | | | веќе видена