Герет Бејл

  во

  Герет Бејл повторно се поврзува со Манчестер Јунајтед и овој пат, за разлика од некои претходни ситуации, можноста за трансфер не е исклучена. Пред пет години ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Герет Бејл е најголемиот виновник од играчите на Реал Мадрид за кризата што го тресе Кралскиот клуб, според мислењето на навивачите на клубот. Во анкета за ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Јасно, Хулен Лопетеги е најголемиот виновник, за нив тука нема дилеми, но, и онаа друга страна носи голем дел од одговорноста. Дури 55.000 поддржувачи на Реал ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Аргентинската фудбалска легенда, Хорхе Валдано е еден од асовите кој има оставено голема трага во Реал Мадрид и тоа на повеќе функции. Валдано мина дел од ...
  сите 262 | | | веќе видена

  „Ако чекаме да се промени тренерот, ќе мора да се променат сите наши играчи", изјави Иско во одбрана на Лопетеги на прес-конференцијата во пресрет на „Ел ...
  сите 231 | | | веќе видена