Герет Бејл

  во

  Шпанската „Марка“ објави како би требало да изгледа летниот преоден рок во Мадрид пред стартот на новата натпреварувачка сезона 2020/21. Српскиот ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Кој му е крив на Реал Мадрид што своевремено на Герет Бејл му додели договор вреден 34. милиони евра по сезона, па сега откако Велшанецот стана „смешен“ играч ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирус и неуспехот во Лигата на шампиони ќе донесе големи промени на Сантијаго Бернабеу, на продажба ќе се најдат многу фудбалери а од нив ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирус и неуспехот во Лигата на шампиони ќе донесе големи промени на Сантијаго Бернабеу, на продажба ќе се најдат многу фудбалери а од нив ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми пренесуваат дека големи имиња не се очекува да пристигнат ова лето на Сантијаго Бернабеу, но дека треба да има дури девет заминувања. Прв на ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Реал Мадрид тешко го поднесе испаѓањето од Манчестер сити од Лигата на шампиони, па поради тоа Зинедин Зидан со помош на раководството на клубот отпиша девет ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Реал Мадрид веќе втора година по ред испаѓа од Лигата на шампионите на првата препрека, а тоа ќе резултира со неколку измени во играчкиот кадар. Тренер ќе ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Познати се новите патници во четвртфиналето на фудбалската Лига на шампионите , тие се екипите на Манчестер сити и Лион кои си закажаа четвртфинална пресметка ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Герет Бејл одби да патува за Манчестер за реваншот помеѓу Реал и Манчестер Сити во Лигата на шампионите, Велшанецот попладнево беше уловен како игра голф во ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вечерва му гостува на Манчестер Сити во реваншот од ЛШ (1:2), а Герет Бејл не е во составот. Дури не отпатувал во Англија. На прашањето зошто не е ...
  сите 165 | | | веќе видена