Еспањол

  во

  Кевин Принс Боатенг доби предност во однос на Луис Суарез на вчерашниот меч против Валјадолид во Примера, но сепак имаше прилично ужасна вечер на „Камп Ноу“ ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во првиот натпревар од 24-то коло од шпанскот фудбалско првенство, Еибар и Хетафе одигра без побведник 2:2 (0:1). Гoстите имаа водство од 2:0 кое го донесоа ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Тимот на Рајо Ваљекано претрпе пораз од 2-1 на гостувањето кај Еспањол, но без разлика на истиот нашиот репрезентативец Столе Димитревски остави уште еден ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Тимот на Рајо Валјекано претрпе пораз од 2-1 на гостувањето кај Еспањол, но без разлика на истиот нашиот репрезентативец Столе Димитревски остави уште еден ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Се вика Ву Леи и има 27 години. Потпиша со Еспањол и стана само вториот Кинез во историјата кој заиграл во најдобрата шпанска Ла Лига. Ву Леи е најдобриот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рајо Ваљекано и Столе Димитриевски загубија на гостувањето кај Еспањол, Македонецот со неколку добри интервенции го чуваше водството на гостите, но не можеше ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Столе Димитриевски и Рајо доживеаја пораз на гостувањето кај Еспањол, домаќините со гол во 95. минута од мечот направија пресврт и стигнаа до победа од ...
  сите 18 | | | веќе видена