ЕСМ

  во

  Се сеќавате ли на македонските хитови, кои веќе се ретро, а со кои генерациите од крајот на осумдесетите години и почетокот на деведесетите израснаа? Дел од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Струмичкиот суд постапил речиси по сите решенија со платни налози кон граѓаните за неплатени сметки во периодот од 2005 до 2011 година, откако реагираше ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Кинотеката на Македонија денеска и утре ќе се одржува есенското издание на фестивалот „Скопје синема сити“ кој е фокусиран на музиката и нејзиното филмско ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во Кинотеката на Македонија денеска и утре ќе се одржува есенското издание на фестивалот „Скопје синема сити“ кој е фокусиран на музиката и нејзиното филмско ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ќе биде отворен вечер од 19 часот со српскиот документарен филм „Како да беше некогаш“ на режисерот Душан Весиќ, биографски филм за култниот бенд „ЕКВ“ од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во Кинотеката на Македонија денеска и утре ќе се одржува есенското издание на фестивалот „Скопје синема сити“ кој е фокусиран на музиката и нејзиното филмско ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од утре во Кинотеката на Македонија ќе почне програмата од фестивалот „Скопје синема сити“. Ќе биде отворена од 19 часот, со српскиот документарен филм „Како ...
  сите 73 | | | веќе видена

  По завршување на филмската ретроспектива на Ингмар Бергман, која траеше од 28 септември до 4 октомври, од петок во Кинотеката на Македонија ќе почне програмата ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Ќе биде отворена од 19 часот со српскиот документарен филм „Како да беше некогаш“ на режисерот Душан Весиќ, биографски филм за култниот бенд „ЕКВ“ од Белград. ...
  сите 53 | | | веќе видена

  По завршување на филмската ретроспектива на Ингмар Бергман, која траеше од 28 септември до 4 октомври, од петок во Кинотеката на Македонија ќе почне програмата ...
  сите 54 | | | веќе видена

  По завршување на филмската ретроспектива на Ингмар Бергман, која траеше од 28 септември до 4 октомври, од петок во Кинотеката на Македонија ќе почне програмата ...
  сите 38 | | | веќе видена

  По завршување на филмската ретроспектива на Ингмар Бергман, која траеше од 28 септември до 4 октомври, од петок во Кинотеката на Македонија ќе почне програмата ...
  сите 39 | | | веќе видена

  На 5 и 6 октомври во Кинотека на Македонија ќе се одржи есенското издание на фестивалот Скопје Синема Сити. Оваа година ССС влезе во својата четврта година ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На 5-ти и 6-ти октомври, во Кинотека на Македонија, ќе се одржи есенското издание на фестивалот Скопје Синема Сити (ССС). Оваа година фестивалот влезе во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Хрватот Лука Модриќ (Реал Мадрид), Португалецот Кристијано Роналдо (Јувентус) и Египќанецот Мохамед Салах (Ливерпул) се номинирани за најдобри фудбалери според ...
  сите 29 | | | веќе видена