Дојче

  во

  Пакетот законски реформи во социјалниот сектор носат бенефит за најзагрозените категории граѓани, но и предизвици за надлежните. Државата конечно и реално ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Еден од водечките и планетарно најмоќни технолошки гигатни, Гугл, преку официјално соопштение објави дека му ја повлекува лиценцата на Хуавеи за користење на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Битните реформи или политичките пазари? Што е вистинската причина за тактизирањето со седницата за одземање на мандатот на избеганиот пратеник Никола Груевски? ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Неколку дена пред изборите во Европа, европските десничари ги тресе мега скандал откако се појави снимка како заменик канцеларот на Австрија на Ибица договорал ...
  сите 199 | | | веќе видена

  1 Тоа дека пратеникот Павле Богоевски си е кабает што прекршил закон и купувал нелегални сустанци не е спорно. Самиот си призна и треба да си ја носи ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, во интервју за Дојче Веле, изјави дека Северна Македонија направила многу решавајќи ги спорните прашања со Грција и ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Европскиот комесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, изјави дека Северна Македонија направила многу решавајќи ги спорните прашања со Грција и ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Европскиот комесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан изјави дека Северна Македонија направила многу, решавајќи ги спорните прашања со Грција и ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Еврокомесарот во интервју за Дојче Веле објаснува дека секоја земја кандидат за членство ќе биде оценувана одделно врз основа на својот напредок и ...
  сите 152 | | | веќе видена