Депортиво

  во

  Медиумите од Каталонија пренесуваат дека Барселона е во контакт со 20 годишниот Дани Олмо, кој со своите добри настапи во дресот на Динамо Загреб го привлече ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тимот на Фулам денес го промени тренерот и на местото на Славиша Јокановиќ пристигнува Клаудио Раниери. Денес клубот прво го објави пристигнувањето на Раниери ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Каталонските весници Спорт и Мундо Депортиво денеска имаат иста сторија, Барса сака да го врати во своите редови Дани Олмо за кого Динамо Загреб бара најмалку ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новиот тренер на Селта, Мигуел Кардосо не ја започна најдобро својата работа, откако по грешка се заблагодар на најголемиот ривал на клубот од Виго, Депортиво ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Според пишувањата на Мундо Депортиво, Сантијаго Солари ќе проодлжи на кормилото на „Кралевите“ до крајот на сезоната, документите веќе се испратени до ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми утрово објавија информација поврзана со иднината на Сантијаго Солари во „Кралскиот клуб“. По најуспешниот старт по првите четири кола, во ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Многумина велат дека скромноста е доблест, а една од оние познати личности кои ја поседуваат оваа особина е голманот на Барселона, Марк-Андре тер Штеген. Иако ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Познатите фудбалери често пати се појавуваа во јавноста со богати и луксузни автомобили, но има и исклучоци. Помеѓу овие вторите е и првиот голман на Барселона ...
  сите 5 | | | веќе видена