Александар Петрески

  во

  Премиерата на драмската претстава „Лимонада во друштво на директорот“, која се одржа вечерва, во изведба на драмските аматери од Кичево, во целост ги оправда ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Дека и повозрасните можат да го негуваат спортскиот дух и над четириесеттата година од животот докажуваат ракометните ветерани. Секоја година без разлика на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Охриѓани новиот градоначалник ќе го добијат на 5 мај во вториот круг од изборите, откако во првиот круг ниту еден од кандидатите не го освои потребниот број ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со учество на повеќе од 60 пинг-понгари во СЦ „Форца“ во Скопје по четврти пат вчера се одржа меморијалниот турнир во пинг-понг посветен на ликот и делото на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со учество на повеќе од 60 пинг-понгари во СЦ „Форца“ во Скопје по четврти пат вчера се одржа меморијалниот турнир во пинг-понг посветен на ликот и делото на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во желбата за освојување конечно први пролетни бодови Вардар денеска на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, во рамките на 21. коло од Првата македонска ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Ќе се реконструира кружниот тек на пресекот на улиците „Јане Сандански“ и „Питу Гули“. По направените сондажи од страна на стручни лица од Одделението за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонскиот сатиричар кој живее и твори во Делчево, Миле Ѓорѓијоски е добитник на наградата за најдобар странски сатиричар „Екселенција сатира“ во чест на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонскиот сатиричар кој живее и твори во Делчево, Миле Ѓорѓијоски е добитник на наградата за најдобар странски сатиричар „Екселенција сатира“ во чест на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонскиот сатиричар кој живее и твори во Делчево, Миле Ѓорѓијоски е добитник на наградата за најдобар странски сатиричар „Екселенција сатира“ во чест на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот сатиричар кој живее и твори во Делчево, Миле Ѓорѓијоски е добитник на наградата за најдобар странски сатиричар „Екселенција сатира" во чест на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Дебрца, 1. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Објавени резултатите од конкурсот за доделување на ученички и студентски стипендии кој го распиша градоначалникот Зоран ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Попладнево во големата сала на општина Велес се одржа традиционалната новогодишна свеченост на која беа доделени стипендии на талентирани ученици и студенти, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Попладнево во големата сала на општина Велес се одржа традиционалната новогодишна свеченост на која беа доделени стипендии на талентирани ученици и студенти, ...
  сите 3 | | | веќе видена