Заев и Ахмети за ресорите на новата Влада

Најавија интензивирање на преговорите па потоа конкретни министерски решенија. Не се битни ресорите, важно е новата Влада да функционира за потребите на граѓаните. А јавноста со шпекулации.  Шест ресори за СДСМ останатите за ДУИ, БЕСА и за Алијансата. Спасовски – МВР,  Шеќеринска, надворешни, евроинтеграции или одбрана, а не е исклучено и без ресор. Ременски, социјала, Десковска, правда, ...

⇐ DailyКанал 5 ⇒