Хан утре во Mакедонија, партиите со спротиставени ставови

Иванов бара нови избори, Груевски да коалицира со Ахмети, Заев мандат за нова Влада и мирен трансфер на власта – ова е позициите кои што шефот на државата, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ ќе му ги соопштат утре на еврокоемсарот за проширување Јоханес Хан и европратеничката тројка. Аргументи дека очекуваат мирен трансфер на власта и мандат од Иванов на евокомесарот Хан ќе порачаат и идните ...

⇐ Daily24 Вести ⇒