Здравје и Храна

Размислувате ли каков оброк да подготвите за следното утро? Ви препорачуваме да подготвите овесна каша со банана и кикири- готова е само за неколку минути а ...
сите 3 | | | веќе видена

Лецитинот е најзастапен фосфолипид (комплексен вид на маст) во организмот кој е од суштинско значење за нормална телесна функција, особено за виталните органи ...
сите 9 | | | веќе видена

Иако можеби е едно од највкусните овошја на нашите локални пазари и сме свесни доволно за богатите нутриенти, природните шеќери во нејзиниот состав и ...
сите 12 | | | веќе видена

Куркумата е добро позната јужно-азиска зачинска билка која започна да се користи и на Запад во последните години поради гоемите бројни здравстрвени ефекти. ...
сите 5 | | | веќе видена

Специјално дизајнирано кафе кое допринесува за : Намалување на телесната тежина Намалување на апетитот Зголемување на будноста и вниманието Забрзување на ...
сите 6 | | | веќе видена

Планирате да одите на одмор? Често на одмор знаеме да се соочиме со пад на имунитетот, настинка, лошо варење на храната и дијареа…и одморот да не се чувствува ...
сите 8 | | | веќе видена

Што е ајвар? Добро познатиот ајвар својот назив го добива од турскиот збор кој во превод означува кавиар. Традиционалниот рецепт се состоел од црвени пиперки, ...
сите 20 | | | веќе видена

Веганска, Палео, без глутен – детокс супа која содржи бројни витамини и минерали кои ќе ви помогнат да ја намилите подуеноста во стомакот, да го зајакнете ...
сите 14 | | | веќе видена

next