Здравје и Храна

Чајот од маточина преставува вистински избор за надминување на стресните ситуации, ослободување од депресија, како и главоболки предизвикани од нервоза или од повраќањето на нервн a база. Чај од маточина(melissa officinalis) преставува вистински избор за надминување на стресните ситуации, ослободување од депресија како и главоболката која е предизвикана од нервоза или повраќање на нервна база. Делотворна е и кај нередовните менструации кои се предизвикани од стресот. Освен тоа, овој чај го подобрува и помнењето, зајакнува и го закрепнува срцето, делува анти бактериски и помага кај зацелување на раните. Чајот се приготвува едноставно. Една лажица маточина или филтер вреќичка попарете со половина литар жешка вода, поклопете и оставете да поседи пет до десет минути. Процедете го чајот и пијте го. За оние кои не знаат што е маточина, треба да се каже дека станува збор за билка со разгранети стебленца со висина до 60 сантиметри. Цветовите се бело-жолти, можат да бидат и сини и бледо розови, мирисаат на лимон, ...
сите 2 | | | веќе видена

Елагенската киселина го стопира ширењето на клетките на рак, а како би се постигнала превентивната заштита од малигните заболувања секојдневно би требало да се изеди 130 грама од ова овошје. Малинката е ценета во целиот свет, како драгоцено овошје во прехранбената индустрија. Меѓутоа, малинката се повеќе го наоѓа своето место во медицината и во козметиката. Во себе содржи шеќери (гликоза, фруктоза, сахароза), органските киселини (елагинска, јаболкова, лимонска, салицилна) етерски масла, боени и танински материи, витамин Ц и Е Поради сето ова наведено, малинката во многу земји се користи во случај на дијареја и егземи, а екстрактот од плодот делува против вируси. Екстрактот исто така го активира панкреасот да го лачи инсулинот, поради што се намалува шеќерот во крвта. Во последно време се повеќе се истражува делувањето на малинката врз малигните клетки, затоа што е востановено да елагинската киселина, која ја има во големи количини во семките на ова овошје го спречува ширењето на клетките на ракот. Во ...
| | веќе видена

Во кинеската медицина црниците се сметаат за природен тоник на крвта, затоа што го прочистуваат и го зајакнуваат целиот кардиоваскуларен систем. Дознајте како најдобро да ги искористите. Богата со антиоксиданси, нутриенти, витамини, црницата е ценета во целиот свет како супер храна и еден од најдобрите лекови од природата. Постои црна, црва и бела црница и сите се лековити. Можете да ја користете кората, листовите, свежи но и суви плодови. Поред тоа што целата билка е богата со антиоксиданси, содржи и алкалоиди благодарение на кои нашиот имунитет зајакнува и го балансира шеќерот во крвта, а сушените плодови важат за едни од најздрави природни грицки. За да го подобрите видот најдобро би било да пиете дневно барем една чаша сок од црници, затоа што содржат витамин А. Ова е посебно препорачливо за луѓе кои поминуваат многу време пред компјутер. Овој сок, исто така е многу користен за закрепнувањето после операции или заболувања, затоа што го забрзува заздравувањето, ја подобрува циркулацијата и ги спречува ...
сите 2 | | | веќе видена

Инфекциите на уринарниот тракт се едни од најчестите клинички симптоми , кои се многу почести кај женската популација почнувајќи од најрана возраст, додека кај мажите се сретнуваат во понапредната возраст кога овие инфекции се развиваат како резултат на застојна уропатија. Под уринарен тракт се подразбираат бубрезите, уретерите (мочните канали што излегуваат од бубрезите), мочниот меур и уретрата (мочниот канал што излегува од мочниот меур). Кај жените овие инфекции се почести заради анатомската градба, бидејќи уретрата се наоѓа блиску до чмарот, а нејзината должина е околу 4 сантиметри, додека кај мажите уретрата е околу 20 сантиметри, затоа кај жените бактериите многу полесно стигнуваат во мочниот систем. Кај нас, според статистиките повеќе од 50% од женската популација добила барем еднаш ваква инфекција. Во помлада возраст скоро 50 пати почесто се сретнува кај женската популација инфекција од Ешерихија во споредба со машката, а по 50 годишна возраст таа разлика драстично е помала. Така наречените ...
сите 3 | | | веќе видена

Бананата е најдобар појадок за сите оние кои сакаат подоцна да го јадат утринскиот појадок. Ова жолто овошје (посебно кога е зрело) е најбогат извор на резистентен скроб, благодарение на кој подолго ќе се чувствувате сито. Одличен се извор на енергија, помагаат во војната против депресија, најдобро се овошје за време на ПМС и исто така бананите се добри за концентрација. Доколку во кашата од зоб додадете банана, додадете малку природен шеќер и утринскиот појадок ќе биде повкусен и поздрав. Благодарение на калиумот со кој се богати бананите, одлични се за намалувањето на крвниот притисок и најдобар избор за личности кои патат од хипертензија. Бананата е богата со диетални влакна и витамини, па е затоа одличен извор на калиум и енергија. Бананата користете ја за: нормализација на крвниот притисок и подобро функционирање на срцето, работата на клетките, нервите и мускулите. Одлична е за варењето на храната и помага во забавувањето на загубата на калциумот кај заболувањата како што е остеопорозата. Бананите се ...
сите 2 | | | веќе видена

Уз големо влијание на турската и италијанската кујна, грчките специјалитети се базираат на маслиновото масло, зеленчук и лековитите билки кои се специфични за медитеранското поднебје. Современата грчка кујна збогатена е со античката традиција, од влијанието на соседните држави како и од традиционален стил на живот на модерното грчко семејство. Маслиновото масло, е секако состојка од големо значење за идентитетот на ова кујна и специфичниот вкус на јадењата. Појадокот во традиционалниот грчки ресторан преставува потполно поинакво искуство од јадењето во грчкиот ресторан кој е надвор од матичната земја. Поточно речено, за Гркот, гирос е нездраво јадење. Во традиционалните рецепти, Грците најпрво ќе се определат за месо од коза, овца или телешко месо, и тоа на скара или на маслиновото масло, но во последните години се повеќе е застапено свинското и пилешкото месо. Бројни се и специјалитети од риба и другите плодови од морето. . Врвното место меѓу зеленчукот му припаѓа на доматот и компирот. Веднаш зад нив ...
сите 10 | | | веќе видена

Една од највкусните кујни во светот е токму италијанската! Како и другите медитерански кујни, и ова се засновува на тестенини, маслиново масло и зачински билки. Еве ги најдобрите јадења кои ни ги донесува Италија, а со задоволство и радост се јадат во целиот свет! Брускети : Една од наједноставните и највкусните грицки кои ни пристигнале директно од Италија. Основата е препечениот тост, со босилек, домат и пршута, дури и со песто сос. Денес постојат илјада варијации, а без оглед што и да ставите на нив, омилено е предјадење во целиот свет. Тирамису : Ова лесно и освежително благо е едно од најомилените во светот. Фантастичниот спој на кафето, бисквитите и крем сирењето не остава без здив! Лазањи : Совршената комбинација на тестенини и месо, со додаток на бешамел сос. Толку богат вкус од кој секогаш ќе посакате уште една порција плус! Шпагети : Не постои подобро и поблагородно јадење на светот од шпагетите? Зошто? Тие се вкусни, забавни и постојат во толку различни комбинации така да никогаш не можат да Ви ...
сите 2 | | | веќе видена

Зачините освен што во целост го менуваат и подобруваат вкусот на храната, тие се големи извори на здравје. Најдобро е кога зачините се консумираат во свежа состојба, но можете да ги користете и во исушена состојба. Ви преставуваме седум зачини кои се вистински чувари на нашето здравје : Магдонос Магдоносот е добар за освежување на здивот. Моќен е диуретик, одличен е против инфекциите на уринарниот тракт. Се вклопува во секое јадење, со месо и риба, но секако е незаменлив и потребен како зачин за супи, манџи и чорби. . Кромид Кромидот е природен диуретик, совршено оди со секое јадење, одлично се согласува со рибата, салатите и чорбите. Босилек Босилекот е добар за варењето на храната. Одличен е додаток во салатите, супите и во тестенините. Жалфија Жалфијата го намалува потењето и го прочистува грлото. Најдобро се согласува со супите, печени јадења и сосови. Рузмарин Рузмаринот инаку се смета за природна замена на аспирин, затоа што го смирува нервниот систем и го подобрува варењето на храната. ...
| | веќе видена

Време е да наздравиме за престојаните сончеви и топли денови со соодветен коктел. Славниот мојито е омилен кубански коктел кој совршено ќе ве релаксира и со мисли ќе Ве однесе во далечната Хавана. Ова е омилен пијалак на познатиот писател Ернест Хемингвеј, освежителен е, вкусен и едноставно се приготвува. Потребно е: 3 лажици жолт шеќер 1 лимета 1 децилитар бел рум 2 децилитри тоник ( како алтернатива може да послужи и минерална вода ) 4 ливчиња свежа нана 4 лажици издробен мраз Подгответе две чаши од 2 децилитри вода. Измијте ја и исцедете ја лиметата, а остатоците од кора исечете и искористете за декорација. Потоа во секоја чаша ставете лажица и пол шеќер, додадете сок од лимета, додадете ја свежата нана, а потоа мразот, румот и тоникот. Украсете со кора од лимета, измешајте, ставете цевче и консумирајте со одлична кубанска музика!
сите 12 | | | веќе видена

Канапе сендвичи секогаш се добро и брзо решение за ненајавени гости или за друштво кое сака да грицка нешто друго освен колачи за време на дружењето. Канапеи се мали сендвичи кои на себе можат да имаат комбинација од било што, од Вашите омилени намази, од различни комбинации со сувомеснати производи, сирења и зеленчук. Денес Ви подготвивме вкусен намаз од туна кој одлично оди во варијанта канапе сендвичи. Рецептот е без строго дефинирани мерки за да може секој по свој вкус да додаде што му одговара. Во еден поголем сад измешајте конзерва со туна со малку мајонез, неколку ситно исечени кисели краставици, лажица сенф, малку босилек, малку сирење или било која друга состојка по Ваша желба и вкус. Би било идеално кога смесата малку се олади но доколку Ви се брза, веднаш мачкајте ја смесата на лепчиња: подгответе парчиња леб или двопек, на нив намачкајте го намазот од туна, наросете малку црвена пипер и украсете со чери домати. Сервирајте со ладен и освежителен пијалак.
| | веќе видена

Нежен и со пријатен вкус, копарот е одличен додаток во многу јадења, а посебно во супите, чорбите и манџите. Копарот е билка која потекнува од југоисточна Азија која одамна се раширила во Европа. Денес се одгледува едногодишен копар чие етерично масло има најдобра арома, а целата билка содржи ова масло. Копар има пријатен мирис, се одгледува и размножува во градините. Во кулинарството Копарот најчесто се користи во манџите со грав, во салатите од компир, краставици и домат, за крем супи, кај подготовка на јадења со риба, а посебно е истакнат при подготовката на пастрмка. Поред тоа копарот се додава и во пикантните сосови. Листовите на копар одличен е додаток на свежиот сир, плодовите од морето и тестенините. Семките на копар можат да се додадат во оризот, во манџите со месо и зеленчук. Разликата помеѓу лисјата и семките на копарот е во нивната пикантност. Кога е потребен поостар вкус, тогаш е подобро да се додадат семките. Модерното време бара брзина и појадок кој може да се однесе и на работа, па треба ...
сите 9 | | | веќе видена

Дали се одлучивте да почнете со диета? Доколку е Вашиот одговор потврден тогаш сигурно размислувавте за тоа кои измени ќе внесете во свои прехранбени навики. Помеѓу различните начини за слабеење постои и оној со помош на вода. Кој пред јадење пие вода полесно ги намалува килограмите. До тој резултат има дојдено една американска студија. Само две чаши вода секој пат пред јадење осигурува намалување и до 2 килограми. Стручњаците нагласуваат дека водата помага да се намали апетитот, а при тоа да се чувствуваме најадено и тоа со нула калории. Во текот на 12 дена колку и што траеше студијата, доброволците со уште две дополнителни чаши вода ослабеле 5 килограми повеќе од оние кои не консумирале вода. Личности кои пијат вода внесуваат 75 до 90 калории помалку по јадењето отколку личностите кои немаат испиено две чаши вода. Но треба да се пие вода, а не напивки кои содржат шеќер. . За да извлечете максимум од водата кога е во прашање Вашето дете, консумирајте околу 13 чаши вода дневно. Никогаш не консумирајте ...
сите 8 | | | веќе видена

Се повеќе луѓе се свртува кон исхрана без месо поради здравствените причини. Познато е дека можете да се храните здраво, а притоа да не трошите многу пари. Еден од начините да здраво заштедите е да подготвувате јадења без месо. Во денешно време со ограничен буџет, подготовка на јадења без месо преставува предизвик. Со добра организација и планирање и тоа е можно. Многу луѓе штедат пари така што подготвуваат јадења без месо. Месото е во главно поскапо од останатата храна. Таквите јадења се состојат од зеленчук, мешунки ( грав, грашок, соја) и житарки и генерално придонесуваат за нашето здравје. Фактор здравје Исхраната која обилува со овошје, зеленчук, со разновидни житарки и мешунки, како и јатки е богата со растителни влакна, витамини и други нутриенти. Луѓе кои воопшто не јадат месо и чија исхрана се базира на билна храна, таканаречени вегетаријанци, во главно внесуваат помалку калории и помалку маснотии преку исхраната. Познато е дека имаат помалку проблеми со прекумерната телесна тежина и имаат ...
сите 3 | | | веќе видена

За тегавецот сите знаеме, сите барем еднаш го беревме и го стававме на изгребените колена во детството. Неговите лековити својства се многу повеќе од тоа. Тегавецот е многу распространета билка, во нашите краишта има повеќе од 20 вида на тегавец, а расти готово секаде каде е погодна почвата. Разликуваме машки и женски тегавец, а женскиот тегавец е лековит. За лекување се користи во главно свеж или сув лист кој се бери додека билката цути, а коренот може да се вади во текот на цела година. Листот на тегавецот е богат со танини, пектини, витамин Ц, лимонска киселина, фитонциди … Тегавецот е силно антибактериско средство. Ги спречува различни воспаленија на кожата и слузокожата, зголемува лачење во белите дробови, што го олеснува искашлувањето, поради што често може да се најде во составот на шурупот за искашлување. Поред тоа го намалува зачестеното мокрење и поволно делува на проблемите во органите за варење, пролив, грчеви, чирот на дванаестопалечното црево и желудникот. Доколку имате гребнатине, убоди ...
| | веќе видена

Славниот и светол ден на Вознесението Христово, скоро во целиот православен свет е наречен Спасовден (празник на спасителот). Денот никогаш не го менува, секогаш се празнува во четврток, точно на четириесеттиот ден од Воскресението на Господ Исус Христос. Тоа е стар празник, востановен уште од времето на апостолите. Во првите векови на христијанството се празнувал заедно со празникот Светата Педесеттница, а од четвртиот век започнал да се празнува посебно. Спасителот на светот, Господ Исус Христос, секогаш со зборови и дела ги поткрепувал Неговите ученици во ширењето на вистината за Неговата спасоносна наука. Затоа тие станале големи проповедници на Божјото слово. Дури кога ги уверил во вистинитоста на христијанската вера, се разделил од Неговата Пречиста Мајка, Пресвета Богородица, од Неговите апостоли и сите Негови верни чеда и се вознел на небото, по тој настан се нарекува празникот Вознесение. На своите апостоли по Воскресението им рекол: “… Јас сум со вас преку сите дни во свршетокот на светот. Амин!” ...
сите 17 | | | веќе видена

За зачувувањето на физичката и менталната кондиција неопходно е да во исхраната внесувате доволно витамини и минерали кои на организмот му дават сила. Одредена храна е посебно пожелна. Доколку овие дена се чувствувате уморно, проверете дали доволно внесувате витамини и минерали кои на организмот му даваат снага. Најдобри чувари на физичката и менталната кондиција се: Магнезиум Неопходен е за пренесување на нервните импулси и контракција на мускулите. Последиците од недостигот се зголемениот ризик од срцевите заболувања. Го содржат производи од интегралните житарки, сусам, семки од тиква, зеленчук, јатките, риба и месо. Железо Недостиг на овој минерал најчест е причинител на хроничен замор, малаксалост, анемија и поголемата подложност на инфекции. Го има во црвеното месо, џигерот, коњското месо, интегралниот леб, црвеното овошје, зеленчукот, смоквите и јатките. Витамин Б3 Овој витамин воспоставува рамнотежа на нервниот систем, ја подобрува концентрацијата и помнењето. Најмногу го има во речната и ...
сите 2 | | | веќе видена

Уживањето во мали, секојдневни радости и за деца и за родителите се бесценети моменти. Но, преоптоварени со обврски, заглавени во борба помеѓу деловни и приватни обврски … Уживањето во мали, секојдневни радости и за деца и за родители се бесценети моменти. Но преоптоварени со обврските, заглавени во борбата помеѓу деловните и приватните обврски, обидот да се видиме со пријателите, пазарењето, подготвувањето на квалитетни оброци за децата, многу родители не стигнуваат да со нивните деца се дружат на забавен и квалитетен начин. За да тоа не се случува, еве неколку начини како да ја искористете Вашата и детската креативност и да се зближите со нив. Потрудете се да во петок навечер го исклучите телефонот и од Вашиот свет да влезете во светот на Вашите деца, се до понеделник наутро. Нека сабота биде Ваш забавен ден, а сите домашни обврски оставете ги. Детето така повеќе време ќе поминува со Вас и ќе има прилика да постепено стекнува работни навики. Децата бараат само Ваше време и Ваше внимание. Затоа уживајте во ...
сите 3 | | | веќе видена

Како еден од најчестите проблеми на современото доба, во депресијата се препушта се поголем број на луѓе, а последиците понекогаш можат да бидат фатални. Извлечете се од стапицата на негативната состојба со следните совети. Депресивниот човек не е некој кој ќе Ве расположи и ќе Ви ја врати вербата во живот, затоа што тоа токму него во суштина му треба. Секоја личност ја доживува ова состојба на свој начин, а да немате прилика да ja запознаете ова состојба, послужете се со ментални трикови, чии резултати се изненадувачки. Медитацијата која преставува еден вид на когнитивна бихевиористичка терапија во борба со ова негативна состојба е еден од најефикасните начини да и станете на патот на депресијата. Не само медитацијата, туку и следните трикови можат да помогнат, па затоа читајте го следното: Што било, било, и оставете го таму каде што е. Морате да разберете дека минатото не може да се смени. Единствено што можете да смените е Вашиот однос кон сегашноста и иднината. Фокусирајте се на сегашноста, користете ги ...
сите 74 | | | веќе видена

Најбитно е да направете добро тесто. За да тестото Ви биде крцкаво и убаво испечено, состојките за пица ставајте ги непосредно пред печење. Овај пат на располагање Ви се туна, виршли, сланина, феферони, моцарела … ЧЕТИРИ ГОДИШНИ ВРЕМИЊА Потребно Ви е : 250 грама моцарела, 200 грама сирење, 200 грама печурки, 400 грама школки, 100 грама ракчиња, 2,5 децилитри доматен сос, 3 домати, 4 црвени пиперки, 4 парчиња шунка, сок од лимон, магдонос, црни маслинки, босилек, маслиново масло. Подготовка : Исечканиот домат, пиперките и печурките пржете ги пет минути на масло со лук и магдонос. Во друго тавче на малку масло испржете ги школките со малку сок од лимон. Истанчете го тестото за пица, а од малку тесто направете две плетенки со која ќе ја украсите пицата и ќе ја поделите на четири дела. Додадете доматен сос, па различно филувајте ја секоја четвртина. На првата нанесете сирење, на другата моцарела и домат, на третата пиперка, а на четвртата домат исечен на кругови. Додадете сол и печете 15 минути на 220 ...
сите 4 | | | веќе видена

Црешата секако спаѓаа меѓу омиленото овошје, а поред тоа е вкусна и полна со лековити својства. Единствената мана им е што сезоната трае кратко. Црешите со векови во народот се познати како овошје на добар глас кое има многу лековити својства, а најновите истражувања тоа и го потврдуваат. Тие се богати со антиоксиданси, па истражувањата покажаа дека поволно делуваат на превенција на срцевите заболувања, на здравјето на коските и намалување на болките. Поред антиоксидансите, за тоа се заслужни и флавоноидите со кои се богати црешите. Се верува дека поради големото количество на антоцијанин ова мирисно овошје може да ги намали болките и дека 20 цреши има подобро делување од еден аспирин. Поради големото количество на бор, магнезиум и калциум тие ги чуваат нашите коски, а поради големото количество на вода и малку калории помагаат за намалување на килограмите, а поради комбинацијата на антиејџинг оксиданси, влакната, витамините и минералите ја прочистуваат крвта и ја зголемуваат енергијата. Поред лековитоста ...
сите 7 | | | веќе видена

next