Здравје и Храна

Една од причините зошто ја обожаваме традиционалната домашна кујна е ајварот. Еден од највкусните специјалитети во нашата кујна. Подготвуван со векови наназад, и рецепт пренесен од нашите пра-прабаби што го прави посебно драг за секој од нас. Неговото име доаѓа од турскиот збор” havyar”, што значи кавијар. Овој уникатен намаз од пиперки за нас е подрагоцен и повкусен и од кавијар, а секој што го испробал добро знае зошто е еден од највусните деликатеси. Во септември кај нас е месец за подготовка на ајвар. Доколку поминете по некоја од улиците, во овој месец ќе уживате во мирисот на печените пиперки. За Македонците, ова е веќе и ритуал кој се пренесувал од нашите баби и дедовци на нашите родители, а ние ќе го пренесеме на нашите деца и тие на нивните. Ајварот се консумира како намаз, во ладни сендвичи, во комбинација со сирење и топол леб (можеби и најдобрата и највкусната комбинација), како додаток на даска со сувомеснати производи и млечни производи, во поново време како додаток за тестенини, солени торти, ...
| | веќе видена

Време на подготвка 35 минути 20 парчиња 2 шолји сино исецкани брокули 2 лажици магдонос 1/4 ситно исецкан кромид ситно изрендан морков 1 поголемо јајце црн бибер, сол Сите состојки одеднаж се мешаат. Се прават формички по избор (во случајот стапчиња) и се печат додека не заруменат.
сите 19 | | | веќе видена

1 шолја замрзнати јагоди 1/2 шолја гранола 1 шолја овесни снегулки 1/2 шолја сончоглед 1/2 шолја кокосово брашно 2 лажици кокосово масло 1 лажица јаворов сируп 1 лажица екстракт од ванила Изблендирајте ги заедно состојките формирајте топчиња и прекријте ги со кокос Чувајте ги во фридижер околу 2 часа За да го зачуваат својот вкус ставете ги во пластичен сад со капак
сите 8 | | | веќе видена

Класичните колачиња со чоколадо заменете ги со поздрава верзија со додаток овошје. Ќе бидат свежи до една недела откако ќе ги подготвите доколку ги ставите во сад со капак во фридижер. Вегетаријански оброк Без глутен За 12 колачиња Потребни состојки: 1/4 шолја со изгмечена банана и 3 лажици мрвици темно чоколадо лажичка пециво 1/2 лажичка цимет 1/3 шолја кафеав шеќер 1/4 лажичка сол 2 лажици кокосово масло 1 лажица сок од портокал 1 лажица екстракт од ванила 1 шолја цело зрнесто брашно без глутен Состојките се мешаат заедно. Со лажица се зема одредена содржина и врз мрсната хратија на плехот за печење се мазни во форма на колаче смесата. Се печат во загреана рерна.
сите 4 | | | веќе видена

Ви се случува ли често да добивате главоболки? Стресот, обврските, лошиот сон, вознемиреноста, дехидрираноста и бројни други фактори може да бидат предизвикувачи на главоболки. Доколку не знаете како да ги ублажите силните главоболки еве 10 начини на кои можете да го направите тоа. 1. Пијте вода; Дехидрираноста е една од најчестите причини поради која се јавуваат главоболките. Пијте барем 8 чаши вода дневно или пак 30 мин пред и по оброк за да се чувствувате подобро. 2. Јадете лубеница; Лубеницата содржи многу вода во својата содржина . Јадењето на лубеница може да ви помогне да се чувствувате хидрирани за време на летниот период- затоа пактикувајте да ја јадете почесто кога и да сте во можност да ја купите. 3. Јадете нешто луто; 4. Нанесете коцки мраз на слепоочниците при поголеми главоболки; 5. Пијте чај од ѓумбир; Ѓумбирот има анти-инфламаторни својства и помага во намалување на болка. 6. Истегнете се; Главоболките често се предизвикани од мускулна тензија. Едноставна масажа на вратот како и истегнување ...
сите 13 | | | веќе видена

Кога станува збор за витамини, сите се од голем значење и секој од нив е задолжен за одредената функција во организмот. Еден од најценетите и нај препорачуваните е витаминот Ц. Првата и најчестата асоцијација која е поврзана со овој витамин е неговото делување на настинката и грипот, но и неговите позитивни влијанија на организмот. Витаминот Ц прв го открил и опишал унгарскиот биохемичар и нобеловец др. Albert Szent-Gyorgyi, кои за ова извонредното откритие 1937 година добил Нобеловата награда за медицина. Овој повеќекратен користен витамин игра важна улога во многу функции во организмот. Лековитите својства на витаминот Ц Витаминот Ц е силен имуно стимулатор и голем сојузник во војната против вирусните и бактериските инфекции. Како силен антиоксиданс способен е да ги неутрализира штетните слободни радикали и така придонесува организмот да се исчисти од токсините и тешките метали. На пример од голема полза е во неутрализацијата на нитрозаминот, потенцијално опасна и канцерогена супстанца која е присутна во ...
сите 17 | | | веќе видена

Овие здрави чоколадни мафини со тиквички се вегански и без рафиниран шеќер, одлични се и во комбинација со летна тиква. Кокосовото брашно додава текстура и ги прави овие мафини прекрасни. Земете ги утре во вашата кутија за ручек, и поделете со колегите на работа кои и не сакаат толку ”здрави десерти” -верувајте ќе се предомислат и ќе ги обожаваат. СОСТОЈКИ 1/2 шолја банани 2 шолји рендани тиквици 2 лажици пециво 1 лажица сода бикарбона 1/4 шолја какао не засладено 1/2 лажици сол 1лажица ванила во прав (или ванилин шеќер) 1 1/2 шолји интегрално брашно 1 лажица јаболкова киселина 1/4 шолја кокосово масло 1/2шолја кокосово брашно 1/2 шолја силно црно кафе (претходно припремено и оладено) Сите состојки се комбинираат (прво суви) па потоа и течно состојки во еден сад со лажица. Се ставаат мафините во калап претходно пекриен со хартиени калапчиња за поубав и попрактичен изглед и консумирање на мафините. Се печаат доколку на чепкалката со која ги боцнувате не биде сува.
сите 10 | | | веќе видена

Успешниот македонски ланец Жито Маркети стана нов Cashback Card партнер на интернационалната Куповна Заедница Lyoness. Оваа соработка значи дека Членовите на Lyoness може да ги уживаат атрактивните бенефити од купувањето во сите Жито Маркети во Македонија Cash back картичката, од крајот на овој месец, може да се користи на сите 52 продажни локации на успешниот македонски ланец Жито Маркети во Македонија. „Жито Маркети е еден од најголемите трговци на мало со храна во државата. Среќни сме што ваква реномирана компанија е дел од нашата Куповна Заедница. Тоа што имаме силен прехрамбен партнер, како Жито Маркети, значи дека на нашите Членови може да им понудиме поголем избор на можности за пазарување и полесно да ги задоволиме нивните дневни потреби“, објаснува Радован Витошевиќ , Главен Извршен Директор на Lyoness во Македонија. Како дел од оваа соработка, сите кои поседуваат Cashback картичка може да ги уживаат ексклузивните бенефити на сите локации на Жито Маркети. За сите направени купувања, тие ќе добијат ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали сте подготвени за детокс пред лето? Ви ја преставуваме детокс салатата – еден од најпопуларните трендови во здравата исхрана. Време на подготовка 30 минути Состојки Вегетаријанска , Без глуен, Палео, 6 порции Состојки: 2 шолји брокула 1 шолја моркови 2 страка целер и 1 карфиол од средна големина 1 лажица свеж мелен ѓумбир 1 шолја ситно исецкан магдонос 1/3 шолја суво грозје 2 шолји црвена зелка ситно сецкана неколку бадеми ситно исецкани Додатоци: 2 лажици мед хималајска сол 1/2 шолја лимонов сок
сите 4 | | | веќе видена

Чиа пудинг со јагоди и праски се подготвува за 5 минути во 2 чекори и е одличен како појадок или меѓу оброк . Овој вкусен рецепт е засладен само со природните состојки и е здрав што на сите ќе ви се допадне како опција за десерт посебно во овој перод од годината. Состојки 1 праска 5 средни во големина јагоди малку гранола 1 шолја јогурт или млеко од бадеми 2 лажици јаворов сируп малку ванила 1/3 шолја чиа семе Чиа семето во посебен сад се меша со јаворовиот сируп, ванилата и јогуртот. Колку повеќе остојува (а може и преку ноќ да се остави) толку подобро. Се реди прво ред сецкано овошје па смесата со чиа и праски и гранола на врвот. Превкусно е испробајте го!
сите 11 | | | веќе видена

Алкалната храна почесто се промовира во борбата со појавата на малигни заболувања, срцеви болести, диабетес. Денешните предлози за алкален зеленчук имаат зеелена боја, зелениот зеленчук содржи витамини и минерали кои се потребни за нормално функционирање на организмот, како што е железо, фолна киселина, магнезиум, аминокиселини, сумпорни компоненти, омега 3 масни киселини итн. Зеленот зеленчук промовира детокс па затоа го препорачуваме за консумирање во овој период од годината кога телото треба да се исчисти од токсини. 1. Спанаќ Спанаќот е богат извор на витамини и минерали, посебно витамин А, кој е значаен за кардиоваскуларен систем и содржи витамин К, кој е важен за коските. Во спанаќот има 13 флавоноиди – силни антиоксиданси кои го зајакнуваат имунитетот борејќи се против слободните радикали. 2. Краставица Краставицата помага во регулацијата на шеќерот во крвтта, па е затоа благотворна за дијабетичари. Краставицата ги лекува и зајакнува забите, ноктите и го потикнува растењето на косата. Краставицата ...
сите 16 | | | веќе видена

Кога се избираат намирници во секојдневната исхрана потреббно е да се избираат такви со богата нутритивна вредност. Колку е здрава храната која ја јадете? Колку се нутритивни вредностите на намирниците кои ги внесувате? За да не постои таа дилема да не постои денешниот рецепт ќе ве наполни со енергија и здравје. Потребни намирници: – лимета – 1/3 лажичка за кафе Spirulina Pacifica – смрзната банана – крушка – малку манго – јаболко – чиа семе
сите 5 | | | веќе видена

Младата пливачка Миа Крстевска(16) во овој спорт е веќе 10 години, во нејзина сопственост се повеќе младински и апсолутни рекорди на Р.Македонија. Минатата година ја заврши мошне успешно со повеќе од 100 медали и дипломи, беше прогласена за најдобар пливач во женска категорија на државните првенства во Македонија, победник на Македонскиот куп во далечинско пливање(5км) на три езера, апсолутен победник на неколку домашни и меѓународни натпревари. Оваа година продолжува со нови медали и рекорди на 100 и 200 метри грбно, висок пласман на Балканското првенство каде учество земаа 11 држави, во наредниот период и следат уште неколку големи натпревари за кои напорно се подготвува. Миа е членка на ПВК Орион, а од неодамна е и амбасадор на Тримекс, генерален застапник за поизводите на NowFoods и Nutrex Hawaii. Миа е уште еден одличен пример и репер за сите талентирани младинци во нашата земја- со напорна работа, мотивација и победнички дух – успехот е загарантиран. Горди сме на успехот на Миа и и посакуваме голема ...
сите 8 | | | веќе видена

Метаболизмот е системот кој ги претвора намирниците кои ги консумираме во енергија. Во било кое време тој може да се забрза или успори. Како би можеле да му сигнализираме на телото дека храната треба побрзо да се вари а со тоа и да се согоруваат мастите? 1. Консумирајте здрави масти – темно чоколадо – авокадо – маслиново масло – кокосово масло – природен путер од кикиритки – јаткасти плодови – лосос – маслинки 2. Јадете неколку мали оброци во текот на денот на секои 3-4 часа Јадењето на мали балансирани оброци на секои 3-4 часа ќе ви овозможи регулирње на работата на дигестивниот систем и ќе ви овозможи да согорувате масти. 3. Спијте 8 часа- не лишувајте се од добар сон Спиењето на телото му обезбедува добар перформанс во текот на денот како и нормална функција на сите органи. Недоволниот сон на телото и умор на телото му испраќа сигнали да го забави метаболизмот . Доволното спиење ќе ви помогне побрзо да ослабите. 4. Пијте 2- 3 литри вода дневно Со пиењето на 2 литри вода метаболизмот се забрзува. По пиење ...
сите 17 | | | веќе видена

Дали често консумирате риба? Лососот е една од најздравите риби која се препорачува да се консумира барем 2-3 пати месечно. Доколку не знаете како да ја подготвите денес ви претставуваме еден предлог рецепт за подготовка (доколку не сте љубители на пикантниот вкус избегнете чили). Потребни намирници: 1 лажица ситно исецкан лук на ситни коцки чили пиперче ситно исецкано 1 голема зелена пиперка 1 на покрупни исецкан коцки кромид 1/2 шолја магдонос 1 лажица мед 1 лажица свежо исцеден сок од 1 лимон сол маслиново масло кумин малку вода лососЛососот се сече на кременадли и се премачкува секоја од нив со мешавина од мед, толчен лук, магдонос, зачини. Се остава да се измаринира лососот во фридижер околу 40 минути и потоа се става на хартија за печење и врз него се додаваат сите преостанати намирници. Се пече додека лососот не добие зарменетаа боја кон карамела боја поради медот.
сите 14 | | | веќе видена

Магнезиум е неопходен за правилно функционирање на организмот бидејќи учествува во повеќе од 300 биохемиски процеси во телото. Се наоѓа во сите клетки, неопходен е за создавање на крвта во коскената маса, зачувување на нервниот, кардиоваскуларниот и ендокриниот систем, како и мускулите. Исхраната богата со магнезиум го намалува ризикот од создавање камен во жолчката, грчеви во желудникот. Магнезиум се наоѓа во многу намирници. Доволно е да Вашето јадење го збогатите со житарки, мешунки, зелен зеленчук, овошје, производите од соја, лешници, ореви и банани кои се најдобри извори на овој важен минерал. Производот е достапен за онлајн нарачка на: https://www.trimeks.com.mk/product/magnesium-citrate/ Дневната потреба за магнезиум изнесува шест милиграми по килограм на телесната маса, што значи да човек со тежина од 70 килограми треба да внесува 420 милиграми од овој минерал. Како делува магнезиумот врз организмот? Гастроинтестинален систем: Земањето на магнезиум е корисно како лаксатив за запек и како антацид да ...
сите 75 | | | веќе видена

Јагоди Јагодите можеби се и најдобриот избор затоа што имаат малку калории, може лесно да се најдат на пазар и во екот на сезоната цените им паѓаат и се доста достапни за секого. Една шолја јагоди едвај има 50 калории и помага при борбата со ракот на кожата, дојката како и на бешиката. Кога купувате јагоди дали имаат сеуште зелена капачка дали се во нормална големина и дали се домашни. Спанаќ Влакна, фолати (Б витамин) и антиоксиданси во сировиот спанаќ помагаат да се заштитите од ракот на устата и гласните жици. Една шолја спанаќ има околу 10 калории па слободно јадете спанаќ колку што сакате. Луѓето кои земаат средство за разредување на крв би требало да ја ограничат употребата на оваа намирница затоа што витаминот К кој се содржи во спанаќот може да доведе до згрудување на крвта. Ананас Жолтата овошка има ниско ниво на натриум слатка е и помага во одржавањето на добарата телесна линија. одличен е избор за ужина или десерт и богат е со витамин Ц. Пролетта е идеално време за детоксикација на целото тело. ...
сите 10 | | | веќе видена

Дали сте забележале како повеќето препарати за убавина и здравје се на основа на маслинки и маслиново масло? Маслиновото масло е познато по своите својства за длабоко потхранување на кожата, незина регенерација и освежување. Тоа игра значајна улога при секојдневната исхрана како здрава алтернатива и прв избор при здрава исхрана. Маслинките се моќен и вкусен плод кој може да му обезбеди на човековото тело одлични здравствени бенефиции вклучувајќи ја способноста за спречување на губиток на коскена срж, спречување на појава на различни видови на рак, воспалувања и артритис. Тие се познати по своите бенефиции кои ја подобруваат дигестијата, ги олеснуваат алергиските реакции, помагаат при подобрување на циркулацијата на крвта и помагаат при регулација на крвниот притисок. Маслинките најчесто е добро да се јадат во комбинација со некоја салата, во комбинација со риба ,(медитеранска диета), со јајце и сирење или пак како додатоци на други оброци. Дали сте знаеле дека доколку имате низок крвен притисок само со 4 ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога ќе ве прашаат каде има најдобра пастрмајлија во Велес или пак во Штип- тогаш изберете по сопствен вкус – дали ви се допаѓа со јајце или бе зјајце или пак со или без пастрма. Пастрмајлијата е највкусна кога е испечена во фурна на дрва наместо во класичната печка меѓутоа ќе биде доста вкусна и доколку се подготви во шпорет. Денес одлучивмее да ви покажеме рецепт за Штипска пастрмајлија која не се премачкува со јајце. Тајната на оваа пастрмајлија е во црвената пипер која треба да е малку лутка но не и прелута. Се избиа свинско или пилешко месо по ваш вкус. Месото се сецка на ситни коцки и се маринира во зачини и треба да остои барем неколку часа. Идеални зачини се сол, бибер, црвен бибер. Месото се пропржува во тавче – ве осветуваме тоа да го направите на малку путер или маслиново масло. Тестото се подготвува класично со млака вода, сол, шеќер, брашно и се остава да остои и се размесува (Штипјани додаваат и свинска маст но поради здравствениот аспект ние ќе го избегнеме овој чекор.) Секое парче од тестото ...
сите 18 | | | веќе видена

Според последните истражувања кои светските научници ги прават, водата освен што има суштинско значење за животот на човекот, тие избраа неколку причини заради кои пиењето вода е важно и решава проблеми врзани со здравјето. 1. Го штити срцето Пиењето на поголема количина вода може да помогне во спречување на срцев удар. 2. Ја подобрува работата на мозокот Водата обезбедува на мозокот повеќе кислород и тоа на оптимално ниво. 3. Помага да ги намалите килограмите Водата го забрзува метаболизмот и помага на телото да согорува масти. 4. Ве држи будни Дехидратацијата може да биде причина за појава на вртоглавици. Бидејќи водата ве држи будни и активни во текот на денот, убаво ќе биде да не ја прескокнувате. 5. Превенира главоболка – Особено добро влијае при мигрена. Не заборавајте, консумирајте вода пред да станете жедни. Чувајте шишенце во ташна, на работната маса, во автомобилот… Доколку постојано не можете да внесувате вода, тогаш изедете овошје или зеленчук зошто содржат голем процент на вода.
сите 10 | | | веќе видена

next