Здравје и Храна

Природната морска сол е здрава и има терапевтско својство, но пред да ги дознаете незините предности, морате да знаете дека настанува со природен процес на испарување на солената вода, при што сите нејзини состојки остануваат сочувани. Морската сол благодарение на незиниот состав од преку 80 елементи позитивно делува на здравјето, кожата и косата. Најголемата разлика помеѓу морската сол и кујнската сол е во тоа што со сушењето на повеќе од 650 степени кујнската сол ја менува своја хемиска структура па не содржи потребни елементи и минерали како природната сол (морската сол). Во морската сол, поред натриумот се наоѓа уште осумдесет различни елементи во траги како што е калиум, магнезиум и манган, па затоа ќе направи чудо за Вашето здравје, кожа и коса. Морската сол има алкално делување кое помага во балансирањето на нивото на киселините во организмот и така ги елиминира потенцијалните ризици од фаталните заболувања. Може да го зајакне имунолошкиот систем, и така телото станува по отпорно на различни ...
сите 14 | | | веќе видена

Лимон и лимета спаѓаат во фамилија на цитрусно овошје и еднакво позитивно делуваат на организмот. Богати се со витамин Ц кој посебно е потребен во летните денови. Витаминот Ц е антиоксиданс за кој е докажано дека спречува настанување на брчките. Доколку Вашиот организам е богат со овој витамин во текот на летото, не мора да се грижите за брчките кои се предизвикани од сончевите зраци. Лимонот и лиметата, не само дека ќе Ве заштитат од штетните надворешни влијанија, туку ќе Ве освежат. Хидратацијата е исто така многу важна за време на големите горештини затоа што организмот мора да ги надомести течностите кои се губат преку потењето. Лимон и лимета – освежителна летна напивка – за која ви е потребно : Половина лимон – излупен и исчистен Половина лимета – излупена и исчистена Две банани Сок од еден поголем портокал Мала лажица мед Сето ова заедно ставете го во блендер и измиксирајте. Миксирајте околу половина минута додека не добиете течна смеса.
сите 13 | | | веќе видена

Карциномите стануваат се повеќе агресивни, а од сите малигни тумори, ракот на белите дробови има најлошата прогноза. Еве ја добрата вест: стручњаците кажуваат дека следните доказни стратегии заштитуваат и го намалуваат ризикот и до 65 проценти! 1. Бранете ги белите дробови со фстаци! 60 грама фстаци дневно може да го намали ризикот од рак на белите дробови за 50 проценти. Тие се преполни со гама-токоферол, облик на витамин Е кој помага во превенцијата и го забрзува регенерирањето на белодробното ткиво. Важните извори на гама-токоферол се оревите и кикиритките. Branite pluća pistaćima! 2. Лекувајте се со движење! Сите видови на редовна физичка активност, во дози од најмалку 20 минути дневно, го подобрува белодробниот крвоток кој во тој случај полесно се ослободува од канцерогените токсини. Резултатот е побрзо закрепнување на оштетеното ткиво и намалениот ризик од рак. Добрата циркулација е толку важна затоа што ги заштитува дури и бившите и сегашните пушачи. 3. Избркајте ги токсините со грејпфрут! Половина ...
сите 3 | | | веќе видена

Возбудливото ново истражување докажува дека стареењето на мозокот може да се запре, а опасноста од деменцијата и други заболувања предизвикани од слабеењето на помнењето (вклучувајќи го и Алцхајмер) може да се намали на пола. 1. Нахранете ги нервите со аминокиселини! Дневната доза од 500 милиграми ацетил-Лкарнитин (АЛЦ) ги закрепнува застарените и оштетените мозочни нерви и за само осум недели ја подобрува менталната функција и меморија, покажуваат студиите. Препаратот се купува во аптеките и продавници за здрава храна. Пред консумирање на секој нов суплемент, посоветувајте се со доктор или фармацевт. 2. Понудете им на клетките кафе! Со три шолји дневно ќе ја зголемите циркулацијата на хранливите материи и крвта збогатени со кислород во мозокот и со тоа го спречувате неговото предвремено стареење и губењето на меморијата, кажуваат истражувачите од Медицинскиот центар„Maunt Sinaj”. Кафето без кофеин ефикасно е исто како и она со кофеин затоа што за циркулацијата е задолжена хлорогеничната киселина која е ...
сите 4 | | | веќе видена

Спирулината е едноклеточна сино-зелена алга со научно име Arthrospira platensis.Името спирулина е изведено од латинскиот збор за хеликс или спирала, означувајќи ја нејзината физичка конфигурација која гледана под микроскоп е долга, тенка, сино-зелена спирала. Мирисот и вкусот на спирулината е сличен на морската трева. Спирулината може да се најде во многу слатководни средини, вклучително и бари, езера и реки. Таа успева најдобро под услови без пестициди, со многу сончева светлина и умерени температурни нивоа, но исто така е многу прилагодлива, преживува дури и во екстремни услови. Постојат неколку видови на спирулина . Оние кои најчесто се користат како додатоци во исхраната се Spirulina platensis и Spirulina maxima. Се смета дека била извор на храна за Ацтеките уште во 16-тиот век во Мексико. Спирулината била пронајдена во изобилство во езерата од страна на француските истражувачи во 1960-тите години. Првиот голем производствен погон за спирулина е основан во почетокот на 1970-тите години, кој привлекол ...
сите 2 | | | веќе видена

Вишната е овошје кое во современата исхрана има високо место и се најдува во многу производи. Вишните не се наоѓаат само во питите со вишни, туку и во соковите, мармеладот, шурупите, компотите, сладоледите, кремовите … Сега ќе се запрашате, каква врска има сето ова со здравата исхрана? Вишните се поздрави отколку што мислите. Вишната дојде во нашите краеви од Мала Азија уште во времето на Римјаните, а денес вишната се одгледува плантажно. Секое овошје, па и вишната е оскудна со маснотии и белковини, па и со калории, но затоа обилува со витамин Ц, витамин Б комплекс и минералите – калиум, железо и кобалт. Енергетската вредност на вишната е 46 кал/100 грама плодови, а карактеристиките не и се менуваат ниту кога се замрзнати. Поради тоа во вишните уживаме цела година. Вишната содржи моќни антиоксиданси кои се наоѓаат во нејзиниот пигмент (антоцијанини), и имаат голема улога во превенцијата против најтешките заболувања. Со намалување на влијанието на слободните радикали на клетките, ги заштитуваме од оштетување. ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога во продавницата ќе го најдете пакувањето на пудинг и го прочитате составот, ќе имате прилика да го видите присуството на ″природни идентични″ ароми и бои, што практично и значи дека пудингот со вкус на јагода или боровинка не содржи овошје туку содржи чиста хемија. Доколку сакате да споредите колку природниот е подобар од вештачкиот, сега е вистинско време за пудинг од вистинско овошје. Потребно Ви е : 100 грама замрзнато црвено овошје 500 милилитри вода 40 грама нишесте 50 грама жолт шеќер Подготовка : Варете ја водата во тенџерето. Замрзнатото овошје прелијте го со зовриената вода. Во меѓувреме изматете нишесте во чаша со ладна вода. Варете го сето тоа неколку минути па додадете нишесте и жолтиот шеќер. Како смесата ќе се вари ќе забележите дека станува се погуста, и тогаш е вистинско време тенџерето да го тргнете од огнот. Сервирајте во чаши за пудинг (навлажете ги чашите со ладна вода за да пудингот не се залепи). Кога малку ќе се олади, ставете го во фрижидер. Добар апетит! Совет: Рецептот може да ...
сите 2 | | | веќе видена

За многу луѓе утрото е во главно стресно – рано станување, брзање на работа, подготовка на децата за училиште или градинка … И уште треба да подгответе утрински појадок – лесен и по можност здрав. Наутро тоа ќе ви се чини како невозможна мисија. Затоа Ви препорачуваме здрав зелен сок или зелен фрапе кој е: - Вкусен и лесен - Полн со витамини, минерали и влакна - Брзо се подготвува - Можат да го пијат сите членови на семејството - Го подобрува изгледот на кожата, косата и ноктите - Дава потребна енергија и освежува - Поттикнува природно слабеење - Го подобрува расположението - Му ги дава на телото сите потребни нутриенти - Ја нормализира пробавата - Го подобрува помнењето, бистрината на умот и концентрацијата Состав: 1 банана 300 милилитри вода 100 грама шумското овошје по Ваш избор (свежо или замрзнато) 2-3 лисја спанаќ 1 лажица жолт шеќер Сите состојки ставете ги во блендер и миксирајте 2 до 3 минути. Сокот испијте го веднаш со мали голтки. Ова количество на сок е доволен за 1 појадок за една личност. ...
сите 3 | | | веќе видена

Што мислете, дали со внесувањето на доволно количество на одредено овошје и зеленчук може на Вашата кожа да и даде истиот златен сјај кои би го добиле со сончањето во солариум или на плажа? Стручњаците потврдуваат дека може …. Бидејќи медицинските лица се погласно предупредуваат дека треба да го избегнуваме солариумот и претераното изложување на сончевите зраци, еве неколку совети како безопасно да добиете и одржите совршен темен тен со помош на намрници кои ни се достапни на пазарот. Со консумирање на пет појадоци на зелени и портокалови плодови во текот на денот, благодарение на нутриентите кои се викаат каротеноиди можете во рокот од месец дена да добиете сосема пристојна боја. Навистина се чини малку чудно и самите не сте сигурни дали треба да поверувате дека нешто ќе постигнете со потемнување со помош на кајсиите, морковот, дињата и останатите обоени плодови, посебно не бронзен тен за кои сите мечтаеме. Меѓутоа, доколку ова се спореди со ризикот од добивање на опасен канцер на кожата, сигурно е дека ...
сите 15 | | | веќе видена

Тешко е да се замисли дека во толку мал и нежен плод на рибизла се наоѓа толку многу витамини и дека обилуваат со витамин Ц. Исто така рибизлите содржат и органски киселини, пектини и танини. Плодот на рибизлата потсетува на минијатурна верзија на грозје, а плодовите имаат обично црвена, бела или црна боја. Црната е обично погорчлива од останатите видови, додека црвената и белата имаат освежителен и благо – кисел вкус. Рибизлите се препорачуваат како на здравите луѓе така и на заболените од бубрежните заболувања, различни инфекции и кај проблемите со пробавата. Рибизлите помагаат во детоксикацијата на организмот. Познато е дека рибизлата е добра и кај менструалните болки и проблемите во менопаузата. Рибизлите во народната медицина кај племиња на домородците во Америка и ден денес ги користат за зголемување на плодноста кај жените. Поред витаминот Ц рибизлата е добар извор на витамин К, па се препорачува за одржување на здрави коски. . Рибизлата е добра да се јаде и во случај на грип, зарипнатост, кашлање, ...
сите 5 | | | веќе видена

Ориганото е зачин без кој пицата би имала сосема непрепознатлив вкус, но ова билка е многу повеќе од тоа. Ориганото како повеќегодишна билка расте во топлите ридски места во југозападна Европа и во Медитеранот. Секако дека се одгледува и во други поладни места на планетата но како едногодишна билка. Ориганото е важна кулинарска билка затоа што како зачин дава специфична арома на јадењата и салатите во кои се додава. Секако дека ориганото станало популарно и надвор од јужна Италија, веќе после II светска војна. Ориганото добро оди и со зачинетите јадења, кои се токму популарни во јужната Италија. За да не дојде до забуна, ориганото се користи и во сите други кујни во Медитеранот, но и на Филипините и во Латинска Америка. Од античкото време ориганото има и медицинска примена. Таткото на медицината, Хипократ го користел ориганото како природен антисептик, но и како лек против болки во стомакот и респираторните болести. Не е ни чудно зошто Грците и ден денес го користат ориганото против воспалението на грлото. ...
| | веќе видена

Сите сакаме да имаме убав тен, но сепак знаеме колку е штетно за здравјето на нашата кожа. Повеќечасовното лежење на сонце докторите строго го забрануваат, но ако едноставно не можете да одолеете на сонцето ви предлагаме да ги проучите нашите совети до кои би требало да се придржувате! 1. Никогаш на сонце не излегувајте без заштитна крема со фактор. Тоа се однесува прошетката низ град, а особено за лежење на плажа или покрај базен. 2. Избегнувајте сунчање помеѓу 11 и 16 часот. 3. Заборавете на идејата “да се намачкам со маслиново масло”за да добијам подобар тен. Си играте со опасни нешта! 4. “Ќе земам крема со помал фактор!” – ова е уште еден мит кој нема врска со вистина. Заштитниот фактор означува колку долго може да останете на сонце. Пример: Ако изгорите на сонце веднаш после 10 мин без заштита, фактор 15 ќе ви помогне на сонце да останете 150 минути на сонце, фактор 30 да бидете 300 минути на сонце итн. 5. Нанесете крем на целото тело. Дури и на стапала, ушите, вратот – кожа е кожа! 6. После секое ...
сите 8 | | | веќе видена

Летото е познато како сезона на дињите и лубницте. Уживањето во овие свежи овошја е големо, па тешко кој може да одолее на нив. Но, знаете ли дека дињата позитивно влијае врз намалувањето на стресот во вашиот организам. Дињата се препорачува на лица кои патат од констипација, хемороиди, ревматизам, артритис и проблеми со плуќата. Дињата помага при елиминација на токсините од организмот. Исто така делува смирувачки ако се стави на изгореници и воспалнија. Дињата содржи калциумDinja (20mg/100g), целулоза, вода (95 %), железо, масти, фосфор, протеини, калиум, натриум, аминокиселини, минерални соли, шеќер, витамини А, Б1, Б3, Б9, витамин Ц и итамин Е. Дињата освен што освежува делува и лаксативно, диуретично и детоксикациски. Истражување на француските научници покажало дека ензимот кој е присутен во дињата може навистина да придонесе за намалување на стресот, пишува Nutrition Journal. Станува збор за делувањето на ензимот супероксид дисмутаза, познат по заштитното дејство на ткивото во организмот, кој исто ...
сите 2 | | | веќе видена

Блага, сочна и вкусна лубеницата е овошје кое е омилено во летото. Незината црвена боја и освежителен вкус ја прави да биде симбол на летното овошје. Али она што можеби не сте свесни, е дека ова овошје има одлично делување на Вашето здравје. Обилува со нутритивни материи, содржи малку масти и го хидрира Вашето тело. Витаминот А Овој витамин е важен за заштита на здравјето на очите, а неговото антиоксидативно својство помага во намалување на слободните радикали во телото. Витаминот Ц Сите знаеме дека е потребен за зајакнување на имунитетот, но витаминот Ц ќе го забрза зараснување на раните, го спречува оштетувањето на клетките, го подобрува здравјето на забите и десните. Витаминот Б6 Витамин Б6 е потребен за синтеза на сератонинот и норепинефринот (норадреналинот) кои се заслужни за Вашето добро расположение. Ликопенот И додека голем број на луѓе мислат дека доматот е најдобар извор на ликопенот, лубеницата го содржи во најголема концентрација, во однос на било кое овошје и зеленчук. ...
сите 2 | | | веќе видена

Цветот содржи танини, етерското масло, хетерозиди, шеќер, восок, ментол, тартарат… а се користи против настинка, хроничната кашлица и грчеви, како и за зацелувањето на изгорениците и раните. Божествениот мирис на липата (Tilia platyphillos) никаде не се доживува како кај словенскиот народ. Можеби и затоа што липата кај старите Словени беше свето дрво. Во липовите шуми, тие живееја, под липите изведуваа обреди и на липата и принесуваа жртва како на врвното божество. Со преоѓањето од паганството во христијанството, боговите се заменети, но обожувањето и понатаму останало. Многу потомци од старите Словени и денес стават гранчиња липа во кровот на нивните куќи или станот како би биле заштитени од огнот. Постои и верувањето дека липата чува о злото и урокот. Ова раскошно дрво расти во брдските шуми во цела Европа. Во нашите краеви расти бела или сребрена липа(Tilia tomentosa), големолисна (Tilia grandiphilia) и ситнолисна липа (Tilia parvifolia). Липата е листопадно дрво со голема и густа крошна која расти ...
сите 2 | | | веќе видена

Преубавиот вкус на манго не прави да уживаме во неговите благите залаци. Богато со витамини, минерали и влакна, кажуваат нутриционистите, ова овошје е одличен сојузник во војната за зачувување на здравото срце, видот, и силениот имунитет. Кралот на овошјето, како го нарекуваат мангото во некои краеви во светот, богат е со витамини. Само една шолја ароматични коцки со портокалова боја содржат 75% дневни дози за витамин Ц! Токму тоа го прави мангото да биде одлична поддршка на имуниот систем, истакнуваат нутриционистите. Познатиот антиоксиданс и борец за зачувување на видот, витаминот А, застапен е со околу 24% препорачана дневна доза. Витаминот Б6, но и други витамини од Б комплексот, со кои обилуваат сочните плодови на овошјето кои доаѓаат од тропските краеви, го намалуваат ризикот од срцевите болести. Спомнатите количества на манго ќе надоместат 10% од дневните потреби на телото за влакна, тука се и бакарот, магнезиумот и калиумот, минерали кои се корисни за човековиот метаболизам. Изокварцетин, кварцетин, ...
сите 5 | | | веќе видена

Виталните стогодишници од пакистанската долина Хунза се добар пример на делувањето на природната медицина. Тајната на нивната долговечност се крие во едно овошје – кајсија. Здравствените користи на ова овошје се навистина импресивни! Јадејќи ги оревите и сувите кајсии жителите на долината Хунза доживееле длабока старост. Маслото од коската на кајсијата кое некогаш се користело за готвење се помалку е во употреба, а помладите жители се повеќе се подложни на седење и неактивност. Овошје за долговечност Локалниот доктор Кваџа Кан, изјавил за британскиотIndependent: ″Овие луѓе беа многу витални. Доколку би ги преживееле детските заболувања, би имале екстремно долг и продуктивен живот″. Освен чистиот воздух и планинската клима влијанието на кајсијата и маслото од нивната коска често се поврзувал со долгиот и квалитетниот живот на жителите. Здравствените предности на кајсијата се препознаени и на запад. Добри се против запекот, различите кожни проблеми, болки во мускулите, болки во увото … Единение кое се ...
сите 6 | | | веќе видена

Првата недоумница е – дали е во секојдневната исхрана прифтливо да се пие полномасно или млеко со помал процент на масленост. Примерот функционира. Врежано е мислењето кај голем број жени на возраст од 40 до 55 години кои се склони на дебелење дека во исхраната треба да се користи нискокалорично млеко со процент на масленост од 1 процент или потполно обезмастено млеко. Но, ако направите таков избор, тогаш ќе добиете на тежина – за разлика од жените кои пијат полномасно млеко и бираат млечни производи со комплетни млечни масти. Зошто тоа се случува? Мастите од полномасното млеко ги чуваат сите хранливи состојки на калциумот и млечната киселина, кои поволно делуваат на метаболизмот. А тој е најважниот контролор и редуктор на тежината. Добриот метаболизам лесно се бори со вишокот масти не само од млекото, туку и од другите намирници кои ги содржат ги исфрлува од организмот. Во обезмастеното млеко, калциумот и млечната киселина немаат доволно сила да го забрзаат метаболизмот , па ланчано се таложат мастите и од ...
| | веќе видена

Во текот на летните горештини не наседнувајте премногу на рекламите во кои Ви се наметнува дека единствениот начин на кој во летото можете да се освежите е со испивањето на енергетските и спортските пијалаци. Секогаш можете да се освежите со летните напивки кои можете сами да ги направите дома, а кои се при тоа здрави. Ви препорачуваме неколку здрави и природни начини да се спротивставите на летните горештини. Напивка од краставица и мента Можеби ова Ви се чини како невообичаена комбинација, но студената вода со неколку парчиња краставици и со мало гранче нане преставува вкусна и освежителна, летна напивка. Можете да го послужите посебно во чаша или да го држите во поголем стаклен бокал и да си турите во чаша кога ќе ја почувствувате жедта. Пире од диња Овој пијалак асоцира на Јамајка бидејќи таму е многу популарно. Неверојатно е освежително и едноставно за приготвување. Дињите се сјаен извор на витамин Ц, а кога наместо цедењето на диња направете пире и ќе ги задржите сите хранливи состојки. ...
сите 20 | | | веќе видена

Mentha piperita или нане е билка со убав и освежителен мирис на ментол кој во билката го има најмалку 40%. Мента му дава пријатен мирис на чајот, поттикнува работата на метаболизмот помага кај гастритисот и го чува желудникот, намалува надуеност, воспаленија и грчеви. Нането е корисна и лековита зачинска билка, има убав и пријатен и освежителен мирис. За подготовка на чај земете лажица суво нане и попарете со шолја зовриена вода и процедете го чајот по 5 минути. Чајот е одличен природен тоник за зајакнување на целиот организам во зима и за освежување и разладување во текот на летото. Во комбинација со камилица или мајчина душичка ќе помогни кај болки во желудникот, мачнини и повраќање. Чајот од нане е добар за исплакнување на устата, за здравје и подобар здив и може да го смири воспалението на забното месо. Главната состојка на нането е етерично масло кое во испитувањето мора да содржи најмалку 40% ментол. Нането ќе го освежи Вашиот простор, ќе ја отстрани непријатната миризба и ќе го олесни дишењето ...
сите 15 | | | веќе видена

next