Здравје и Храна

Некои стари јадења никогаш не излегуваат од мода. Рецептите се пренесуваат од колено на колено, како некое вредно наследство. Состојки : 300 грама телешко или јунешко месо, 8 главици кромид, една шолја (за кафе) ориз, црна пипер, сол, зачини по желба, 4 помали домати. Подготовка : Исчистете осум главички кромид и од секој кромид, отстранете ја површината и од горната и од долната страна. Барете ги 10 минути. Кога ќе се оладат, внимателно и нежно, за да не се скинат, извлекувајте ги опните на кромидот од средината и редете ги во садот. Од 8 главички би требало да излезат 24 – 26 опни од кромид, само што ќе ги исечкате оние мали опни од средината и ќе ги измешате со месото, исечканиот домат, обарениот ориз и мала шолја масло. Сето тоа измешајте и посолете по Ваша желба, па со таа смеса полнете го кромидот. Во тенџерето, на малку маст, испржете го ситно исечканите две главици кромид, два домати, сечканиот магдонос и лажица црвена пипер. Полејте го сето ова со млака вода и варете на тивок оган 90 минути. На ...
сите 2 | | | веќе видена

Лавандата благотворно делува на желудникот и матката, ја намалува надуеноста, ги отстранува менструалните болки. Се користи при алергии, астма, бронхитис, воспаление на грлото … Невообичаена виолетова боја на лавандата, е комбинација на црвената и сината боја, која ја симболизира страста и менталните способности. Одамна се смета за билка која го воспоставува складот на душата и телото. Има силно анти токсично делување и латинското име lavare ( прочистување ) совршено и одговара. Заштитен е знак на Франција и ја нарекуваат ″неодоливата господарка на Медитеранот″. Има пријатен и ароматичен мирис, помалку горчлив вкус. Со векови цветот на лавандата се суши и се става во плакари, за да на гардеробата и даде пријатна миризба, но и да ги истера комарците, молците и другите инсекти. За лековита цел подготвуваме чај, билни капки, етерско масло, купки, средство за инхалација. Благотворно делува на желудникот и матката, ја смирува надуеноста, позитивно делува за излачување на урината и ги отстранува менструалните ...
сите 12 | | | веќе видена

Луѓето кои јадат храна богата со магнезиум, како што е зелениот зеленчук, јатките и гравот поретко стануваат жртви од мозочниот удар, покажале меѓународните студии во кои биле вклучени 250 000 луѓе. Истражувањата од седум студии сумирани во ″Американскиот журнал на клиничката исхрана″ укажуваат на важноста за внесувањето на магнезиумот во исхраната, како и на врската со мозочниот удар. Ваквиот резултат е уште едно потврдување за важноста на здравата исхрана која вклучува зелен зеленчук, посебно лиснат зеленчук, јатките, гравот и интегралните житарки. Седумте студии кои биле објавени во текот на претходните 14 години, вклучиле околу 250000 луѓе од Америка, Европа и Азија, кои биле набљудувани во просек околу 10 години. Готово 6.500 луѓе, што е околу три проценти, имало во тој период мозочен удар. Според процените, дополнителните 100 милиграми на магнезиум на дневниот ниво го намалува ризикот од мозочниот удар за девет проценти. Просечното внесување на магнезиумот за Американците е 242 милиграми на ден, ...
сите 6 | | | веќе видена

Според народното предание, чуваркуќата ја чува куќата и семејството од оган, како и од вампири и вештерки. Но чуваркуќата (Semprevivium tectorium L. – Crassulaceae) е природен лек за многу болести. Чуваркуќата е повеќегодишна билка која може да порасне и до 30 сантиметри. Што се однесува до незиното постоење во природата, добро ги поднесува и ниските и високите температури. Отпорна е на суша, затоа што внатрешноста на нејзините листови се исполнети со резерви на вода. Ова билка може да расте насекаде – помеѓу камењата, на карпите, на различни типови на почва, на крововите на куќите. Така да не е невообичаено чуваркуќата да се одгледува на балконот, во саксиите. Бојата на листовите на ова билка може да биде зелена, бордо или виолетова, а цветовите се јавуваат на врвот и најчесто се со црвена боја. Доколку се прашувате што е тоа што е лековито во содржината на чуваркуќата, одговорот е јаболковата и мравјата киселина. Ова билка својата примена ја има пронајдено во народната медицина, а современите истражувања ...
сите 14 | | | веќе видена

Нутриционистите потврдуваат дека на врвот на листата од 24 вида на овошје, со најсилно антиоксидативно делување, се наоѓа токму сливата. Сувата слива во однос на друго суво овошје има двоструко поголема антиоксидативна моќ. Во составот на сувите сливи се наоѓа концентриран сорбитол и влакна, кои им даваат поголем лаксативен ефект во однос на свежите сливи. Но затоа свежите и сувите сливи преставуваат вистинско мало богатство на калиум, влакна, витамини, а во траги може да се најде магнезиум и железо. Во било кој облик ова овошје е богато со единствени фитонутриенти, како и со неохлорогенска и хлорогенска киселина. Ова супстанца припаѓа во фамилија на фенолите, чија што антиоксидативна улога е потврдена во различни научни истражувања. Во 100 грама сливи има дури 87 грама вода и единаесет грама јаглени хидрати. Од витамини има најмногу Ц и Е, бетакаротен, фосфор, магнезиум, натриум. ЗДРАВ УТРИНСКИ ПОЈАДОК За утринскиот појадок може да се направи овошен јогурт со сливи, така што во обичниот јогурт ...
сите 9 | | | веќе видена

Освен што му одговара на телото, уз море и сонце, пливањето овозможува посебно чувство на релаксација и слобода. Пливањето на многу луѓе им е омилена летна активност. Рекреативното пливање по правило се поврзува со чувство на задоволство. Доколку со текот на годините го занемаривте вежбањето, нека овој вид на рекреација биде Ваш почеток на вложување во физичкото здравје. Движењето во водата и пливањето им е интересно посебно на децата. Бидејќи немаме контакт со подлогата во текот на пливањето се чувствуваме повеќе слободно во изведувањето на движењата. Пливањето во главно се доведува во врска со сонцето и морето, а во таа комбинација и кон вежбањето е развиен позитивен став. Исто така, пливањето го поврзуваме со wellness содржини, затоа што со него се занимаваме во базените. Релаксирањето во викендите и хидро масажата добро го камуфлираат тренингот кој го обработуваме во текот на пливањето. Најверојатно тоа и причина за наклонетоста кон пливањето дури кај личностите кои не го преферираат ...
сите 2 | | | веќе видена

Исклучително го зајакнува имунитетот, поволно делува на бронхијалната астма, болести на џигерот, зараснување на фрактурите на коските и на кожните заболувања. Матичниот млеч содржи витамини од Б група, посебно висока концентрација на витамини Б5 и Б6, витамини А, Ц, Д и Е, различни минерали, ензими, 18 видови на аминокиселини и многу корисни материи кои го спречуваат развојот и размножувањето на бактерии и вируси. Матичниот млеч е извонредно хранлив, богат е со различни витамини, белковини и аминокиселини. Идеален е како додаток во исхраната. Матичниот млеч го произведуваат пчелите издвојувајќи ги вредните состојки од нивните жлезди кои се наменети за исхрана на матицата. Ова концентрирана хранлива материја му овозможува на матицата да живее подолго од 5 години, а животниот век на пчелите е само 2 до 4 месеци. Благодарение на ова концентрирана храна во време на положување на јајцата, матицата е во состојба да положи (и тоа само за 24 часа) помеѓу 2000 и 3000 јајца. При тоа треба да се истакне дека ...
| | веќе видена

Данските научници ги објавиле резултатите од истражувањата во кои се наведува дека честите караници со членовите на семејството, пријателите или со партнерот можат да го скратат животот. Научниците од факултетот во Копенхаген наведуваат дека при интерпретацијата на нивните истражувања во предвид треба да се земат особините на поединецот и неговата способноста за соочување со стресот. Помалку кавги – повеќе живот Според податоците собрани од 9.875 жени и мажи во старост од 36 до 52 години, честите караници беа поврзани со 2 до 3 пати поголем ризик за смрт. Стручњаците додаваат дека резултатите укажуваат на тоа дека последиците од константните караници се најзабележителни кај мажите и невработените личности. Поранешните истражувања на американските научници од универзитетот во Питсбург сугерираат дека караниците кај жените се поврзани со долгорочниот зголемен крвен притисок. Стручњаците од списанието ” Health Psychology ” наведуваат дека врската на караницата и зголемениот крвен притисок како последица на ...
сите 10 | | | веќе видена

Секоја клетка во телото се состои од вода и на секоја и е потребна вода за правилното функционирање на сите клеточни функции. Хидратацијата е секогаш важна, а во лето посебно! Поради зголеменото потење на телото му е потребно повеќе течност. Водата е напивка која најдобро хидрира, но некои намирници се подобри од водата, затоа што со нивна помош се одржува адекватната рамнотежа на електролитите и го овозможува правилното функционирање на организмот. Ви го преставуваме зеленчукот кој е достапен на сите и кој треба да биде Вашиот задолжителен дел од исхраната. Краставица Содржи висок процент на вода, но и витамин Ц. 100 грама краставици содржат 16 калории, па затоа е одличен избор за летните жештини затоа што освежуваат, даваат потребни хранливи материи и Ви овозможуваат да не ги преминете препорачаните дневни внесувања на калории. Модриот патлиџан Патлиџанот содржи токму она што Ви е потребно – многу вода и влакна. Патлиџанот е одличен извор на антиоксиданси кои Ви помагаат во намалувањето на ...
сите 8 | | | веќе видена

Богатството на незаситени масни киселини, белковини, витамини и минерали ја прават рибата да биде една од најквалитетната храна, и нејзината консумација посебно придонесува за здравјето на срцето и крвните садови. Кога станува збор за риба, поскапата не мора нужно да биде и поквалитетна. Благотворните масни киселини кои се неопходни за здравјето се најдуваат често во поевтината, сината риба како што сардината. Човекот со илјадници години се храни со риба и со плодовите на морето па голем дел од нацијата се храни со храна од морето. Рибата се лови и јаде уште од праисторијата, а најстарата забелешка за рибата како храна на homo sapiens стара е преку 380.000 години. Рибата ја ценеле и старите народи, Египќаните, Кинезите и Римјаните. Така на пример, наклонетоста на старите Кинези кон рибата документирана е со најстариот рецепт за подготовка на мариниран и зачинет крап кој потекнува од 1300. година пред Христос. Колку јадеме риба? Препораките кажуваат за да се зачува здравјето потребно е да се консумира ...
сите 2 | | | веќе видена

Витаминот Б6 припаѓа во група на витамини кои се топат во водата и можат да се најдат во квасецот, рибата, сојата, интегралните житарки, јајцата, месото, овошјето и зеленчукот … Тоа значи дека правилната исхрана осигурува доволни количества на овој витамин кој е важен за зајакнување на имунитетот, метаболизам на енергија, синтеза на црвените крвни зрнца и пренесување на нервните импулси. УЛОГАТА НА ВИТАМИНОТ Б6 Витаминот Б6 откриен е 1943. година и постојат три главни хемиски состојки со исти својства кои се нарекуваат витамин Б6 – пиридоксин, пиродоксал и пиридоксамин. Овој витамин е потребен за изградба на хемоглобинот во црвените крвни зрнца, што значи дека неговиот недостиг доведува до анемија. Исто така е потребен во разградбата на водата во организмот, па доколку го нема во доволни количини во организмот доаѓа до акумулација на водата. Освен тоа, витаминот Б6 е важен за бремените жени и доилките, како и за постари лица. Истражувањата покажаа да преку 90% луѓе кои се во постара животна доба имаат ...
сите 4 | | | веќе видена

Нормален крвен притисок е 120 со 80, но луѓето се разликуваат, па на некој нормалниот крвен притисок може да биде и нешто повисок или понизок. Малите разлики во однос на идеален крвен притисок, можат да се толерираат, и тоа тогаш не може да биде заболување. Крвниот притисок може да варира во зависност од тоа кој е периодот на денот, при настапувањето на метеоролошките промени на времето, во зависност од тоа што јадеме и што пиеме, па и од старосната доба и итн. Тоа е се нормално во одредени граници. Сепак, крвниот притисок треба редовно да се контролира, посебно кога се во прашање повозрасни лица и личности во средни години или доколку се појават некои карактеристични симптоми. Пожелно е секој да има во свој дом апарат за мерење на притисок. Висок крвен притисок Високиот крвен притисок или хипертензија е болест на современото време, а настанува во главно како резултат на консумирање на неквалитетна и нездрава исхрана, стресни животни ситуации и генетска предиспозиција. Игнорирањето и не лекувањето може да ...
сите 5 | | | веќе видена

Високите температури избркајте ги со освежителни лимонади! Еве три рецепти со кои можете да ја смените обичната лимонада и да направете блага варијанта за најмалите, но и интересни напивки за малку повозрасни! Лимонот е лек за се! Се наоѓа на самиот врв на намирниците кои содржат најмногу антиоксиданси. Благодарение на лимонската киселина ги неутрализира токсините и нивното делување, го забрзува разградувањето на мастите и ја подобрува асимилацијата на хранливите состојки. Лимонот содржи селен и витамини Ц и Б, го зајакнува имунолошкиот систем и го забавува стареењето. Во текот на летните горештини освежете се со студена лимонада, а доколку ова напивка постојано ја подготвувате на ист начин, еве како можете да ја измените. 1. Лимонада со јаготки Убавината понекогаш се наоѓа во едноставноста … две три состојки, пет минути време и лимонадата со јаготки е веќе подготвена. Она што е супер е што можете да додадете повеќе јаготки, помалку лимон, повеќе шеќер … како Вас Ви одговара. Играјте се со количествата, ...
сите 5 | | | веќе видена

Витаминот Д можеме да го добиеме по пат на консумирање на намирници, суплементи и со излагањето на сонце. Научниците откриле дека постои поврзаност помеѓу количеството на витаминот Д и животниот век. Но не се уште сигурни во тоа дали малите количества на витаминот Д во телото можат да го намалат животниот век и дали можат суплементите на витаминот Д да помогнат. Претходните истражувања покажале дека на телото му е потребно одредено количество на витамин Д како би останало здраво. Витаминот Д можеме да го добиеме по пат на некои намирници или по пат на суплементи. Сепак најмногу витамин Д примаме со излагањето на сонце. Исто така, претходните истражувања покажале дека постои поврзаност помеѓу недостигот на витаминот Д во телото и зголемениот ризик од настанување на срцевите заболувања, рак и предвремената смрт. Во текот на истражувањето на американските научници кое траеше 16 години, починало околу 7000 луѓе. Научниците ја проучувале поврзаноста на витаминот Д во телото и животниот век. По анализата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Различни варијанти со тестото донесоа различни видови на печива кои можат да Ви бидат замена за ручек доколку немате доволно време за подготвување на некоја друга храна. На пример обидете се да направите пирошки кои се филувани со кашкавал, шунка и павлака. Потребно е : ½ коцка квасец 1 децилитар млако млеко Лажица шеќер ½ децилитри масло 1 килограм наменско брашно 1 јајце 30 грама сол 3 децилитри кисела вода Фил : 200 грама шунка 200 g 400 грама кисела павлака 400 грама кашкавал 200 грама бело старо сирење 200 грама кечап Сенф Оригано или босилек Подготовка : Стопете го квасецот во млекото и додадете лажица шеќер. На работната површина ставете брашно и сол, и направете вдлабнатинаво брашното и внатре додадете млеко со квасец, малку измешајте, па искршете го јајцето, додадете масло и кисела вода. Замесете глатко тесто, ни меко ни тврдо, отприлика како за леб. Измесеното тесто ставете го во поголема пластична кеса која е подмачкана со масло од внатрешна страна и оставете го на собна температура ...
сите 6 | | | веќе видена

Овој јаткасти плод е вистински извор на здравјето. Иако во 100 грама фстаци има дури 540 калории, фстаците се одличен избор за здрава и добра линија, но и за многу повеќе од тоа. Запознајте ги осумте супер моќни својства на овој зелен плод кој секогаш е полу сокриен во лушпата! За здраво срце Докажано е дека фстакот го намалува нивото на лошиот холестерол, а го зголемува нивото на добриот, и тоа само по краткиот период на умерената консумација. Полн е со антиоксиданси, како што се витамините А и Е, кои се борат против воспаленијата, ги штитат крвните жили и го намалуваат ризикот од срцевите заболувања. Дури и со нивната консумација се зголемува нивото на лутеин, моќен антиоксиданс, кој штити од лошиот холестерол и така го штити здравјето на најважниот орган во телото – срцето! Го регулира шеќерот во крвта Јадејќи ги фстаците се намалуваат шансите за настанување на дијабетес тип 2. Во една шолја фстаци се наоѓа дури 60% препорачани дневни дози на фосфор. Освен што овој минерал ги крши протеините во амино ...
сите 6 | | | веќе видена

Освежете се во жешките летни денови со сокот гој го зајакнува имунитетот! Ништо подобро нема да Ве освежи во летото од вкусниот сок кој содржи свежо овошје и зеленчук, посебно ако дополнително ќе Ви го зајакне имунитетот. Иако стигнаа летните температури и уживаме во сонцето и морето, сепак не смееме да заборавиме на нашето здравје. Ако сте на годишен одмор, секако дека сте свесни за фактот дека Вашата исхрана не е како во останатиот дел од годината. Но тоа е сосема во ред. Сите понекогаш посакуваме малку да ги олабавиме ″кочниците″. Сокот кој го зајакнува имунитетот ќе му даде на Вашиот организам доволно витамини и минерали, независно од тоа што брзата храна Ви е на масата во текот на одморот. За подготовка Ви е потребно: 1 цвекло 1 јаболко 1 морков 1 портокал 2 лажици мед Сето ова заедно ставете го во соковник и измиксирајте па пијте го сокот наутро, голтка по голтка. Сокот кој го зајакнува имунитетот е одличен против запек, кој често се јавува во текот на летните денови. Сите овие намирници кои се наоѓаат ...
сите 7 | | | веќе видена

Доаѓа сезоната на смоквите, а неодоливи се причините смоквата да ја јадeме што е можно почесто. Смоквата е овошје кое обновува, засилува, го одржува здравјето и ги бриши брчките. Билката која многу дава, а малку и е потребно, сиромашна почва и неколку капки вода, одличното овошје кое е познато по лековитите својства Висока концентрација на магнезиум Магнезиумот е еден од основните елементи кој го штити нашиот нервни систем од стресот. Посебно е важен за нашите коски, имунитетот и здравјето на мозокот. Го поттикнува здравјето и виталноста, ги лекува заболувањата, и го забавува процесот на стареење. Сувите смокви содржат три пати повеќе магнезиум отколку свежите. Обилуваат со калиум, калциум, железо, фосфор, бакар, витамини Б6, Ц и бетакаротен. Има ниска содржина на маснотии и поголема содржина на влакна отколку било кое друго овошје и зеленчук. Пектинот е влакно кое го намалува холестеролот во крвта, додека триптофанот помага кај проблемите со циркулацијата и кај несоницата. Високата содржина на шеќер ќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Доволна е само една лажица сладолед за да предизвика реакција во зоните на среќата во мозокот. Но тоа не е се … Сакате да бидете среќни? Јадете сладолед! Ова не е шега, туку препорака од стручњаците кои дојдоа до заклучок дека овој вкусен и ладен десерт дава ист ефект на мозочните центри како и слушање на омилена музика. Нутритивна вредност Сладоледот не дебелее, богат е со минерали и витамини. Нутритивната вредност на сладоледот е голема затоа што 100 грама има околу 200 калории. Во производството се користи млеко во прав и бои со природно потекло. Двапати неделно Околу 83% од нутриционистите, според една студија, востановиле дека десертите меѓу кои е и сладоледот можат да поможат во одржувањето на диетата. Жените кои јадат полномасни млечни производи имаат помал ризик од неплодност, утврдија стручњаците. Затоа се препорачува да жените јадат сладолед барем двапати неделно. Истражувањата покажаа дека жените кои се опседнати со контролирање на телесната тежина, кои исклучиво консумираат млеко со помала ...
сите 5 | | | веќе видена

Освежителен, овошен ролат идеален за топлите денови Состојќи 250 грама маргарин 300 грама мелен кекс 150 грама шеќер во прав 4 јаболка 3 + 4 банани 100 грама чоколадо 1-2 лажици масло ( за глазура ) Подготовка : Изматете го маргаринот и шеќерот во прав, додадете го мелениот кекс, измешајте, потоа додадете ги изренданите и од сок исцедените јаболка, како и три изгмечени банани. Направената смеса раширете ја во фолија. Преку смесата наредете 4 банани една по друга, по крајот и направете ролна. Ставете во фрижидер да се стегне. Пред да послужете на ролатот ставете глазура од чоколадо, а за мрсна варијанта ставете изматен шлаг.
сите 21 | | | веќе видена

next