ТВ Пакет

На денот на словенските просветители - предлог филмови на Телма : четврток (24 мај 2018) - 19.15 часот - "Lucky you" Филм номиниран за награда „AFI International Award“ за најдобар глумец и дело на сценаристот на "Forrest gump". Надарен млад коцкар е во центарот на приказната, кој добива неколку лекции за рискирање и награди од страна една пејачка и нејзината сестра. Во светот на покерот каде постојат победници и губитници, младиот коцкар е на чекор да се испроба со сопствениот татко, со кого никогаш претходно не бил близок. На потег е нашиот блефер, кој на светскиот турнир во покер ќе игра и против професионална покерашка која има две нараквици од светски турнири. Дру Баримор, Роберт Дувал и Ерик Бана во извонредната покер драма од 2007 година. четврток (24 мај 2018) - 22.00 часот - "Nights in Rodanthe" За празнично опуштање, пред спиење, Телма телевизија ви го предлага "Ноќите во Роданте" со Ричард Гир и Дајан Лејн. Доаѓањето во едно мирно приморско место ќе биде спасот за една жена да се тргне од целиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Што го буди детето кај вас ? Давид и Каја, децата од телевизиската емисија на Ивце Пивце во интересна рекламна кампања. "Што го буди детето кај вас" и "Дали некогаш се чувствувате како дете" се прашањата што ги поставија слатките дечиња во паркот на големите родители, а за возврат им подарија слатко задоволство. Во потрага по вистинските деца, некогаш забораваме како е да се биде дете. Ова видео ве потсетува токму на тоа : "Горе долу - сите сме еднакви" е детската емисија на Ивце Пивце која на Телма се емитува секој викенд.
сите 7 | | | веќе видена

Драмите за викенд, љубовните серии секој работен ден Поради започнувањето на новата летна романса "Сезона на црешите", Сител телевизија прави измена во програмската шема. Од сега драмата "Се викав Мелек" ќе се емитува само во сабота по "Јазол", a пак на нејзино место, од понеделник до петок во 19 часот и 50 минути ќе се емитуватаат Црешите. Во следните неколку саботни вечери ќе го следите епилогот на драмата за несреќното детство на малечката Мелек. Ќе има ли трошка надеж за среќа за Мелек? Ќе има ли време за насмевка на лицето на Мелек? Како ќе заврши приказната за Мелек, нејзината неодговорна мајка и злобниот очув? Сабота навечер, "Се викав Мелек" на Сител телевизија.
сите 7 | | | веќе видена

Згодна и едноставна - Каролина со нови фотосесии За Велика Британија беше Кејт Мос, за Хрватска беше Јелена Розга, а за Македонија е Каролина Гочева таа што го промовира брендот "Лиу Џо" за новата летна кампања. Заедно со групацијата Магнетик, Каролина направи урбана фотосесија во градското подрачје на Скопје, близу МОБ. Она што ги изненади нејзините фанови и следачи е стилот кој го промовира на фотографиите. Едноставен џинс или дрес стил е тоа што изненади затоа што Каролина секогаш ја гледаме во ултра модерни, шик и светски комбинации. Но со оваа фотосесија покажа дека од едноставноста нема поубаво. Во рамките на кампањата, која е во подготовка и која ќе се одвива во текот на годинава, преку неколку тематски видеа и фото-сесии ќе се прикажува една приказна за жената, за љубовта, за животот и секојдневието. По успешно промовираниот мега проект "Извор" во многу градови ширум земјата, Каролина продолжува со фотосесии за познати италијански брендови, а денови одмара и малку на море. Оваа година е уште од ...
сите 2 | | | веќе видена

Сабота на 26 мај, гостинка на Тијана е нејзината сестра По неколкуте гостувања на екс ју ѕвезди во шоуто на Тијана на 1 телевизија, оваа сабота (26 мај) точно во 20 часот, ќе гостува нејзината сестра, Тамара Тодевска. Двете сестри со својата харизматичност и смисла за хумор несомнено е дека ќе приредат уште едно одлично издание на "Вечер со Тијана". Тамара покрај плановите за музиката, ќе зборува и за приватниот живот, за сопругот и малата Хана... Она што е актуелно кај Тамара е тоа што ќе стане мајка по втор пат, па и оваа убава вест е уште еден повод да честитаме и уживаме во друштвото на Тамара на 1 ТВ.
сите 5 | | | веќе видена

Премиера по вестите во 17 часот, реприза по вестите во 22 часот на ТВ 24 Публика која аплаудира. Следачи кои го прашуваат. Гледачи кои му се восхитуваат. Слушатели кои учат. Тоа е доктор Нанди кои успеа да ги освои американските ТВ гледачи. Често сме опседнати и обземени со прашања што не мачат околу нашето здравје, и сето тоа се должи на немањето на потребни и вистински информации што се случува со нашето тело и психофизичко здравје. Искрено одговори на многу прашања ќе даде новото лајфстајл шоу на ТВ 24 - "Доктор Нанди", кое се емитува понеделник и четврток во 17:45 часот. Неговото шоу брои над 160 продолженија и има добиено неколку Еми награди. Посебно е не поради експертите кои ги презентираат своите знаења во емисијата или поради гостите кои ги споделуваат своите животни стории, туку поради самиот др Нанди, кои со интегративен и инспиративен метод успева да пренесе здрави методи на живот во милиони домови ширум светот. Зборувајќи отворено за ракот, нутриционизмот, фитнесот и стресовите, доктор Нанди ...
| | веќе видена

Лидерите на ВМРО и СДСМ пред долгоочекуваниот ТВ дуел Ден среда, 23 мај 2018та година, телевизиски дуел Заев - Мицовски. Со почеток во 20 часот на Прва, веднаш по централниот Дневник ќе го следиме телевизиското соочување на Премиерот на Република Македонија и Претседателот на најголемата опозициона партија. Една година власт, една година опозиција - е слоганот на дебатата која ќе соочи двајца опоненти 15 години по последното соочување од овој тип. Што има да каже Заев за актуелните политичко економски случувања? Дали Мицковски ќе игра на картата за името и двојазичноста? За што ќе обвини ВМРО ДПМНЕ, а како ќе се брани СДСМ - следиме на Прва во среда навечер.
сите 214 | | | веќе видена

Преглед на филмови на Алфа за следнава седмица : Секој ден по два играни филма на телевизија Алфа. Додуша репризи на веќе емитувани содржини, но сепак вредно да се спомене. Во 20 часот и 15 минути по вестите ќе се емитуваат стари југословенски филмови. Во продолжение кратко запознавање со филмовите за следнава седмица : понеделник (21 мај) - Бурдуш Филм од 1970 година, продолжение на серијата "Музиканти". Бурдуш, Рајко и Лепи Цане, познати како музикантите од претходната серија, сега се веќе познати и богати. Секој од нив тргнал по свој пат, па така осамен и изгубен, Бурдуш тргнува на пат со нови пријатели. Но, судбината повторно го спојува со старите другари кои и овојпат сите заедно започнуваат весела, циганска забава во возот. вторник (22 мај) - Салаш во мал Рит Добитник на неколку награди на фестивалот за филм во Пула, во овој воен филм на Бранко Бауер, ќе гледаме случувања во едно панчевско село пред Втората светска војна. Суров терор од страна на Германците кои сакаат да откријат кој го запалил житото ...
сите 2 | | | веќе видена

Од недела во 20:45 часот започнува новата играна комедија По "Вљубениот ерген", Сител телевизија ни ја носи втората најуспешна романтична комедија. Крајот на пролетта ни ја навестува највкусната и најпријатна сезона на црешите. Запознајте се со згодниот Ајаз и слатката Оику веќе од недела навечер на Сител телевизија, веднаш по "Јазол". А кои се Ајаз и Оику, новите Омер и Дефне? Дали и тој е богат како Омер? Дали и таа е весела како Дефне? Ќе започне ли и оваа романтична врска како онаа на Дефне и Омер? Во продолжение, ексклузивно содржината на новиот телевизиски хит : Оику е млада девојка, која живее скромен живот со мајка ѝ и малото братче, а студира за моден дизајнер на еден универзитет. Вљубена е од мали нозе во Мете, но никогаш не ги искажала своите чувства кон него, па така тој не е ни свесен дека таа девојка воопшто е "затрескана" во него. Но, еден ден, Оику се запознава со богатиот и згоден Ајаз, во обидот и двајцата да се качат во исто такси возило. Иако нивната прва средба поминува во кавга, поради ...
сите 3 | | | веќе видена

Темпераментната Гоца на гости во телевизијата на Боки Сабота, 19 мај во 20 часот следува нова емисија од "Вечер со Тијана". Гостинка во студиото на 1 ТВ ќе биде српската пејачка Гоца Тржан, популарна и по учеството во жири комисијата на "Пинковите ѕвезидчки" неколку години. Гоца и Тијана со заедничка изведба на "Македонско девојче". Како тоа звучи, гледаме и слушаме во сабота на 1.
сите 16 | | | веќе видена

Време е за цреши, време е за вистинска летна забава Нова романтична комедија е на прагот на летото. Прекрасна летна романса и многу хумор ќе бидат со вас секоја вечер на телевизија Сител. "Сезона на црешите" е телевизиска серија која беше првата емитувана турска програма во Италија и која доживеа огромен успех. Многумина ја споредуваат со мегахитот "Вљубениот ерген", па затоа сите сладокусци и овојпат ќе уживаат во една топла и комична приказна. Нов ерген и нова Дефне. Нов заводник кој ќе ги освои женските срца. Нова заводничка која ќе ги краде погледите и на оние кои не признаат дека гледаат турски серии. Многу наскоро, Сител телевизија започнува со емитување на новиот телевизиски хит, а за брзо време ТВ Пакет ве запознава со содржината и ликовите на "Сезона на црешите".
сите 6 | | | веќе видена

Нова песна со видео спот на Мијата Мијата со нова песна - "Домаќинска". Текстот и музиката се на самата Мијата, аранжманот и продукција на Петар Димитровски, а снимена во студиото Welcome to Stefanija's Music Worl. Во спотот учествуваат и: Катерина Илиоска, Стефанија Милевска, Ангела Здравковска Снимањето на спотот се одвиваше во студиото на Универзитетот за аудиовизуелни уметности - ЕФТА предводено од проф. м-р Милчо Узунов заедно со студентите по филмски уметности. Инспирација за песната, пејачката добила додека виткала сарми со свекрвата и пријателките за домашната слава. Во продолжение, погледнете го видео записот за оваа "Домаќинска" песна.
сите 10 | | | веќе видена

23.30 часот, веднаш по последниот Дневник на Сител - време за филм Во полноќното кино на Сител денеска, 14 мај, ќе го гледате "16 блокови", крими филм од 2006 година кој е номиниран за наградата Black Movie. Ричард Донер, холивудскиот хитмејкер и режисер на филмот е веројатно најзаслужниот за одличната прифатеност на филмот од страна на публиката. Врвен акциски трилер со напната приказна, уверливи карактери и извонредна актерска екипа која ја предводи еден од најпопуларните глумци од Холивуд, Брус Вилис (Умри машки, Шесто сетило). Ништо послаби улоги од херојската на Вилис, не покажаа ни Мос Деф и Дејвид Морс, неговите колеги во филмот. Дејството се одвива во Њујорк и започнува една ноќ, кога мрзоволниот полициски детектив Џек по завршeтокот на ноќната смена, добива задача сепак да го испрати ситниот криминалец Еди Банкер од притвор до судница, каде треба да сведочи. Џек, уморен од работата и зависник од алкохол, сака што побрзо да ја заврши задачата како би се предал на чашката повторно. Но, не е свесен ...
сите 10 | | | веќе видена

"Coban Yildizi" најпрвин за албанските гледачи во Македонија За гледачите од албанската популација, вечерва на Алсат М во 20:45 часот започнува турската серија "Coban yildizi". Серијата доаѓа на местото на "Мојот син", а на оваа телевизија ќе се емиитува со албански титл. Ова е приказна за суровата традиција на која е осудена една млада девојка. Сиромашната Зухре е приморана да се омажи за богатиот ага во селото, затоа што нејзиниот татко ја ветил така што би си ги отплатил долговите кои ги има. Но, на денот на венчавката, девојката ќе побегне од договорениот брак и ќе се запознае со Сејит во кој ќе се заљуби. Додека злото им дише зад вратот, младите вљубени срца ќе мора да се изборат за својата среќа, а чистата и голема љубов ќе стане нивната благородна ѕвезда водилка.
| | веќе видена

Вечерва од 22:30 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат-М ќе гледате : - Заев воздржан пред средбата со Ципрас наспроти грчкото МНР: прашањата стигнаа до јадрото, време е да се разговараат на највисоко ниво; - суспензивното вето на Иванов и договорот за името - како ќе постапи шефот на државата; - во Македонија има државни институции со еден вработен кого го раководат 11 лица - директор и по 5-мина членови на управен и надзорен одбор; - нови поплаки од партиите за суспендираното државно финансирање - дали Државниот завод за ревизија го губи кредибилитетот; - нова „Саботажа“.
сите 29 | | | веќе видена

Уште една постара тин СФ серија на локалните телевизии Премиера навечер, а репризи по полноќ, и во 12 часот и 17 часот наредниот ден. "Black Holsey High" е уште една во редот на научно фантастичните серии кои ги емитуваат локалните оваа сезона. Нова тинејџерска серија на програмата на Прва Скопска MTM телевизија и на останатите локални телевизии ширум земјава. На местото на тин серијата "Да се биде Ив" со емитување започна канадската научно фантастична драма "Училиштето над црната дупка", снимена од 2002 до 2006 година во 42 продолженија. Пет ученици заедно со нивниот учител се во центарот на дејството. Тоа се хероите кои во подрумите на училиштето ја истражуваат црната дупка како научен феномен. Училиштето во кое ќе се случуваат големите мистерии и авантури на јунаците се наоѓа во јужно Онтарио, а веднаш до училиштето, пријателите откриваат античка лабораторија која ќе ги наведе на неочекувани откритија. Навистина чудни работи започнуваат да се случуваат кога Корина, Лукас, Џози, Маршал и Во ќе запловат во ...
| | веќе видена

next