ТВ Пакет

Oва се песните што победникот ги отпеа вчеравечер Македонскиот учесник во Гранд, Ристе Ристески од Охрид е победник на оваа сезона од најгледаното балканско шоу "Ѕвездите на Гранд". Вчеравечер, за прв пат супер финалето не се одржа на отворено, туку во студиото на Гранд со веќе снимени настапи. За прв пат се бираше и победник од страна на 40-члено жири кои по евровизиски принцип го избраа Алекса Перовиќ, познатиот миленик на Емина во "Икс фактор". Но, сепак, публиката е таа која одлучи, а одлучи дека Ристе е победникот на шоуто со освоени најмногу гласови од телевоутинг. Гласаше Балканот, гласаше Македонија. Младиот Охриѓанец со неговата скромност и мил глас ги освои Балканците, а во суперфиналето се претстави со песни од Драгојевиќ / Џибони и легендарниот Тоше Проески. За време на целата сезона на натпреварот, Ристе ги освојуваше симпатиите и аплаузите на сите во Грандовото жири, особено од скандалозната Јелена Карлеуша. ТВ Пакет му ја честита победата на нашиот Македонец и му посакува многу успеси во ...
сите 49 | | | веќе видена

Во финалето на Гранд, Карлеуша ќе промовира нови песни Вечерва, со почеток во 21 часот, веднаш по турската серија на Канал 5, ќе го следите големото финале на оваа сезона од турбо фолк шоуто "Ѕвездите на Гранд". По стотици кандидати на сцена, се дојде до неколкумина финалисти кои по пат на елиминации со телевоутинг ќе бидат исфрлени еден по еден, се' додека не се дојде до победникот на вечерта. И не заборавајте - Македонија има свој учесник во шоуто. Ристе Ристески вечерва ќе се бори за победа во Гранд. По успехот на Ален Хасановиќ пред две години, повторно имаме наш Македонец во гламурозното финале. Ристе се покажа и докажа дека е вистинска ѕвезда на Гранд. Внимателно ги бираше песните на Тоше Проески, Здравко Чолиќ, Џенан Лончаревиќ со што стана миленик на жирито на Гранд. Вечерва гласаме за нашиот Ристе така што испраќаме СМС порака со текст 7 на телефонскиот број 145 333 , откако водителот ќе каже дека гласањето започнува. Цената на една ваква порака изнесува 5,9 денари со вклучен ДДВ.
сите 60 | | | веќе видена

МЕМОРИЈА НАЈАВУВА ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА 18-ТИ НОЕМВРИ Легендартните Меморија годинава најавија големо враќање на сцената, закажан е концерт за 18-ти ноември, а картите веќе се пуштени во продажба. Концертот ќе се одржи во Метрополис арената, пробите се веќе започнати. Важна информација за сите фанови е дека првите 1.500 карти ќе се продаваат во пакет со албум кој ги содржи најубавите балади на Меморија, така да побрзајте и набавете си карта за овој концерт. Картата чини 500 денари. Сите информации поврзани со настанот можете да ги следите на нивнта Фејсбук страница VIS Memorija .
сите 8 | | | веќе видена

Од 13 до 16 јули, по 15-ти јубилеен пат, во Прилеп ќе се одржи најголемиот и најатрактивен фестивал на овие простори Пиво фест 2017. Фестивалот кој стана еден од најголемите македонски брендови и вистински спектакл годинава ќе има богата музичка програма која ќе ги задоволи вкусовите на сите генерации. Во четвртокот на 13 јули фестивалот ќе го отвори македонската група Eye Que, забавата потоа ќе продолжи со култната група Психомодо Поп, а првата вечер ќе ја затвори Амадеус бенд. Петокот е резервиран за Don Minott & Conquering Lion, Нокаут и Ален Исламовиќ. Во саботата публиката ќе ја забавуваат Елена Велеска, Анабела и Харис Џиновиќ. На последната вечер од фестивалот ќе настапат Тајфата со Димитар Андоноски, Џамбо Агушев и ѕвездата на овогодинешниот фестивал Северина. Секоја година заинтересираноста како на публиката така и на угостителите кои земаат учество во овој настан е голема. „Иако имавме малку време за да се подготвиме за ова 15-то издание на Фестивалот нема да изостанеме со ништо. Фестивалот ќе има ...
сите 33 | | | веќе видена

Социјалните медиуми се преполнија со фотографии на кои се гледаат балони поставени низ повеќе атрактивни локации во нашиот главен град Скопје кои ги збунија, но и заинтригираа граѓаните. „ Ха(л)отично Скопје “ и „ Ајде погласно Скопје “ се само дел од пораките кои направија инвазија низ градот. Освен на балони, ваквите пораки се најдоа испишани и на стикери низ атрактивните кафулиња во Скопје. Граѓаните се прашуваат, дали некој ги повикува скопјани на гласна забава или пак станува збор за нешто друго? Што најавува оваа герила акција, каде ќе не однесе и што ќе ни донесе останува да следиме бурно и видиме.
сите 10 | | | веќе видена

Легендарниот џез-состав „THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND“ ќе гостува во Скопје, на 2 јули во Метрополис арената во 21 ч., во рамките на нивната светска, ексклузивна турнеја, во организација на „Спектакулум“. Ова е едно од оние случувања кое што градот долго ќе го памети. Станува збор за едно од најголемите живи имиња во сферата на џез-музиката, кое изврши силно влијание врз развојот на овој уметнички жанр. Славниот пијанист и композитор Чик Корија гостуваше во Скопје, во рамките на Скопскиот џез-фестивал во 2009 година со проектот „Ри¬трн ту фо¬ре¬вер“ со Стен¬ли Кларк на бас и та¬па¬на¬рот Ле¬ни Вајт, но сега доаѓа со бендот со кој што создаде вистинска духовна, уметничка револуција - Dave Weckl на тапани, John Patitucci на бас, Eric Marienthal на саксафон и Frank Gambale на гитара. На вчерашната прес-конференција по повод концертот на ѕвездите „Чик Корија и Електрик бенд“, присуствуваа музикологот Тина Иванова и сопственикот на радиото Џез ФМ, Ален Хаџи Стефанов. „Македонската публика ќе има навистина ретка ...
сите 15 | | | веќе видена

Латиноамериканскиот заводник од серијата на Сител со нова песна Џан Карлос Канела е американски актер и пејач, познат за македонската публика по главните улоги во теленовелите "Диабло" и "Моето срце чука за Лола". Ова лето, тв гледачите повторно го гледаат во главна улога и тоа во тв новелата "Забранета љубов", која се емитува на Сител телевизија секое утро во 10.30 часот. Во серијата, Џанкарлос го толкува ликот на Бруно, згоден и богат плејбој кој се вљубува во жената на неговиот ценет чичко. Во следните епизоди на серијата, гледачите ќе може да уживаат во нови пресврти во куќата на семејството, да бидат сведоци на тајната љубов на младите љубовници и да уживаат во нови романтични мигови. Најжешките и забранети сцени на актерот ви следуваат токму ова лето на Сител. Oсвен актерството, Канела е познат во латино светот и по многутте хитови. Неговата најнова летна песна "Piel morena", заедно со видеоспот ја објави неодамна. Песната е веќе подолг период подготвувана, и е во реге и летен ритам. Актерот признава ...
сите 5 | | | веќе видена

Алфа по којзнае кој пат ги објавува необјавените српски приказни По многупати реприза на оваа емисија, "Необјавени приказни" повторно на националната Алфа. Српските риалити приказни се емитуваат секој работен ден, веднаш по репризите на српските серии "Село гори, баба се чешла" и "Бела лаѓа" во 22 часот. „Необјавени приказни“ е српска емисија прикажувана на Пинк телевизија која што низ повеќе епизоди дава реконструкција на потресни животни приказни. "Бидете подготвени дека ќе се случи она на што никогаш не сте помислиле... Бидете подготвени да дознаете нешто што досега никогаш не било објавено...Настаните се вистинити и се направени според вистинските настани кои ги пријавиле гледачите." - изјави Алфа одамна за време на емитувањето на премиерните емисии.
сите 30 | | | веќе видена

Алфа продолжува со репризи. Следна на ред, по којзнае кој пат - македонската "Приказни од животот" "Истражувањата покажаа дека публиката најмногу сака да ја гледа реалноста на тв екраните. Во самата природата е на човекот да сака да „ѕирне“ во туѓите животи и да ги спореди со својот. Надевајќи се дека на тој начин ќе научи повеќе за животот и како да се справи со ударите кои ги носи. Тоа се приказни од животот, кои можат секому да му се случат, не постојат исклучоци, животот е суров. Затоа сме сигурни дека вниманието на гледачите ќе биде на високо ниво, бидејќи ништо не е попривлечно од суровата реалност." - изјави Алфа пред да започне со емитување на серијата во 2014 година. Сценаријата за “Приказни од животот” се изработени врз основа на вистински приказни, кои заради драматуршката целина на моменти се драматизирани. Секоја епизода е приказна сама за себе, така што темите кои се обработуваат се навистина разнобразни, од прељуба, киднапирање, забранета љубов, измама, криминал. Сценаристи на серијата се Ева ...
сите 30 | | | веќе видена

Вчеравечер на Стадионот на АРМ во Скопје се случи среќа, се случи љубов, се случи адреналин, се случи Martin Garrix! А на Garrix му се случија македонските страсни фанови кои со својата енергија направија овој концерт да изгледа фантастично. Со вчерашните настапи на диџеите заврши вториот дел од второто издание на фестивалот Скопје Колинг. Martin Garrix ја запали публиката, а пламенот не згасна се до утринските часови. Авалон продукција вети одлична журка, а љубителите на урбаната музика тоа и го добија!
сите 4 | | | веќе видена

Најгледаната серија за ланското лето во Хрватска сега и кај нас Сител телевизија ова лето ни носи уште една турска успешница, која ќе ве запраша дали може некој без минато да има иднина и да се спознае себеси. Ова е приказна за Ефе и Мете, двајца близнаци чие детство навидум се чини спокојно и среќно. Кога Ефе ќе дознае дека неговата мајка има афера со деловниот партнер на таткото, ќе реши вистината да му ја соопшти на татка си. Се крие во неговиот автомобил, несвесен дека токму тој автомобил и тој момент ќе ги однесе засекогаш во пропаст. Таткото е нападнат од еден од бизнис партнерите и со колата доживува несреќа. Умира на лице место, а Ефе успева да се спаси. По 20 години, веќе ништо не е исто. Сега, кога сите мислат дека детето е одамна умрено, тој се враќа во животите на своето семејство. Ефе е сега скромен и благороден, пораснат во сосема поинакви услови од Мете, кој расте во студено, арогантно и бескруполозно окружување. Кога двајцата браќа ќе се сретнат повторно по толку поминато време, ќе може ли ...
сите 2 | | | веќе видена

Историската мини серија репризно на Телма Во попладневните термини околу 13.30 - 14.30 часот, Телма ќе ја репризира "Рајот". Оваа љубовна и возбудлива драма на два пати не однесе во светот на првата британска стоковна куќа "The Paradise", по што е и насловена серијата. Базирана е на романот на Емил Зола - "Au Bonheur des Dames". 1875 година, младата и убава Денис Ловет од село доаѓа во раскошниот викторијански град како би почнала да работи во продавницата за ткаеини на нејзиниот вујко Едмундо. Но отспротива од нивото дуќанче отворена е гламурозната стоковна куќа "Рај" која го гуши нивниот бизнис. Денис е свесна дека за нејзе нема да има ни просперитет ни пари во продавничката на вујко и, па затоа среќата си ја испробува во "Рај". Се вработува како продавачка во женскиот оддел и веднаш започнува да биде мета на озборувања, интриги и афери. Таа има многу иновативни идеи и со тоа го импресионира Џон Мореј, сопственикот на стоковната куќа, во кого и се вљубува. Но, во Џон е заљубена и богатата и размазена ...
| | веќе видена

Нова хит теленовела на Сител телевизија На Сител телевизија од понеделник (26 јуни) започнува нова латиноамериканска теленовела, која ќе се емитува секое утро во 10.30 часот како замена на португалската сапуница. Се работи за "Забранета страст", снимена од продукцијата на Телемундо и воедно римејк на популарната турска новела "Притаени страсти", кај нас емитувана на Канал 5. Во улогите на Бихтер и Бехлул, односно Бруно и Бјанка во оваа верзија, ги гледаме Моника Спир и Џанкарлос Канела. Џанкарлос ни е познат по главните улоги во "Диабло" и "Моето срце чука за Лола", а Моника за македонската публика е позната по улогите во "Мојата роднина Чела" и "Љубов и презир". "Забранета страст" е всушност последна улога за Моника, затоа што во почетокот на 2014 година актерката беше убиена во Венецуела, вест која го обиколи и го расплака светот. Во продолжение ве запознаваме со содржината : Приказната се врти околу младата и убава Бјанкa, која живее во својата мајка, манипулативната и алчна Флавија. Бјанка смета дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Приказната за мистериозното гратче повторно на Телма Британската психолошка трилер серја "Фортитуд" ќе се репризира на Телма, секој работен ден, по Топ Тема. Летноите месеци веќе станаа традиција за репризите на Телма. Најавната песна "Peeling Off the Layers" ја изведуваат Wildbirds & Peacedrums, Врвна глумачка постава, ансамбл на интересни ликови, преубави кадри од природата и многу внимателно темпирана режија е она што ја карактеризира "Фортитуд". Фортитјуд е мало гратче кое брои 713 жители (Данци, Швеѓани, Лапонци, Ирци), но затоа пак бројот на поларни мечки кои живеат таму е три пати поголем од бројот на луѓе. Неговата природа е истовремено восхитувачка, но и застрашувачка. Тоа е место во кое човек може само да побегне и да се скрие од секојдневието, место каде не смееш без пушка да излезеш надвор затоа што поларните мечки демнеат. Таму нема невработени, секој со секого се знае, за злосторства не ни чуле ниту виделе. Но постојат и одредени правила кои мора да се почитуваат. На пример, заради екстремно ...
| | веќе видена

Денеска во Скај Бар Хотел Русија во пријатна атмосфера се одржа двојна промоција, двоен албум првенче на пејачот Јовица Мицевски - Бамбус и спот за насловната нумера на едното од цедињата. На промоцијата присуствуваа неговите најблиски пријатели, кремот од македонската естрада и новинарите. Албумот содржи комплетно нови композиции и досега неслушнати, но во него се наоѓаат и фестивалските песни со кои тој настапуваше низ годините. Јовица Мицевски, момчето кое долги години се занимава со музика и јавноста го препознава по прекарот Бамбус, реши дека е вистинско време да и се оддложи на својата публика која со години го следи на сите негови настапи и да сними албум. И тоа двоен! Едниот “Скопје во сон” во поп-фолк манир, а другиот “Божја заповед” во фолк. Првиот дел насловен “Скопје во сон” , освен насловната ги содржи уште темите “Стари навики”, “Сонот мој си ти”, “Нека свират ноќва труби”, “Последна желба”, “Бродолом”... Видеозаписот за насловната нумера е работен со Арт студио, а кадрите се снимени на ...
сите 8 | | | веќе видена

Nicole Moudaber, Better Lost Than Stupid и Denis Cruz се имињата кои ќе бидат на големата забава на 30ти јуни, на Средно Водно во Скопје, како дел од уште една Win Music Freedom приказна. Win Music Freedom се труди да создаде забава над вашите очекувања. Вашата доверба е главниот мотивирачки лифт кој високо го крева ентузијазмот и сите во тимот го чувствуваат за следната забава. Имињата кои се претставуваат ќе имате можност да чуете нов и светски актуелен звук. Win Music Freedom со вас љубителите на електронската музика веќе имаат изградено нераскинлива врска. Токму вашиот ентузијазам е повторно мотив да ги надминеме сите очекувања. Од тие причини решија да ве запознаат со имиња кои во моментов се глобално популарни со својот нов и свеж house и techno звук.
сите 3 | | | веќе видена

Многу сакаат да ги има на телевизија Упорни момци пред камерите на информативните телевизии ТВ 24 и ТВ Нова. Ако на едната телевизија се дебатира за тогашната политичка состојба пред три месеци и новата влада, на другата тема е фудбалската треска кај нас. Без разлика на различноста на темата, момците, случајни минувачи или не, не знаеме, се појавија и пред двете камери. Видеата погледнете ги во продолжение :
сите 18 | | | веќе видена

Во 2015 и 2016 ги собра сите награди за најдобар мал актер Приказната за малиот Синан во новата играна серија на Сител, "Мојот син" за само неколку емитувани епизоди ги трогна срцата на македонските гледачи. Солзите и крикот на малото детенце, разделено од неговиот татко, не може да остави никого рамнодушен. Неговиот татко е неправедно обвинет, а душата на Синан ќе копнее и живее за повторно еден ден да биде со своите родители. 9 годишниот Синан е толкуван од страна на Ата Берк Мутлу, млад и перспективен турски глумец, за кого ова не е прва улога во кариерата. Роден е во 2005 година, а на само 5 годинки започнува да глуми во турски телевизиски серии. Македонската публика го запозна во хитот "Карадај" каде го толкуваше внукот на Карадај, односно на Махир кој умре во бомба, наместена во колата од страна на непријателот на Карадај. Во новата серија на Сител, малиот актер добива позначајна улога и со тек на време ќе бидете сведоци на уште повузбудливи дејства поврзани со неговиот лик и неговото семејство. ...
сите 8 | | | веќе видена

Вљубениот ерген Омер во едно поинакво издание Вашиот омилен - вљубениот ерген, својата совршено градена става ја добил не само со режимот на исхрана и живот, туку и со спортските активности кои ги извршува секојдневно. Уште во студентските денови започнува интензивно да се занимава со спорт, па така станува шампион во многу спортски дисциплини како пливање, кајакарство, ракомет, фудбал, кошарка, а лани станува член на боксерски клуб и започнува да учи да плови. Во последните фотографии го гледаме Бариш, односно во серијата Омер, како тренира теквондо со мастерот на боречките вештини, Фабрисио Камоес. Фабрисио е особено вешт и стручен во бразилското џиу џицу, па така со нашиот Омер почна да тренира боречки спортови. - Ти благодарам за с ѐ што ме научи - изјави актерот со голема благодарница за неговиот тренер и идол.
сите 8 | | | веќе видена

Ни песната на Тоше не успеа да го однесе во суперфиналето Оваа сезона, Македонија без свои учесници во финалето од талент шоута на Пинк, "Ѕвездичките" и "Ѕвездите". Во првата сезона на Пинкови ѕвезди која се емитуваше на Алфа, нашиот Денис Димоски успеа да стигне до големото финале, а пак лани на Сител, Мите Стоилов не само што стигна до финале, туку и победи. И покрај победата, очигледно е дека продукцијата на Пинк не превзеде ништо за неговата кариера, па затоа од тогаш навака за Мите немаме чуено ништо. Оваа, трета сезона од тоа шоу, како што знаете не се емитува во Македонија. Поради забраната од ЗАМП која траеше неколку месеци, Сител телевизија беше приморана да се откаже од емитување на српска музика оваа сезона. Тоа придонесе и во емисиите во кои се гласа со телевоутинг да нема гласови од нашата земја како што во енормен број имаше лани. Во вчерашната емисија, гледачите од регионот за прв пат имаа можност да гласаат за пинковите ѕвезди и се случи тоа што се случи... македонскиот кандидат не освои ...
сите 7 | | | веќе видена

next