РадиоМК

По повод 14 години постоење „Шор-шатс ентертејнмент“ (SureShotz Entertainment), а во соработка со МКЦ, со гордост ви го најавуваме гостувањето на еден од ...
сите 10 | | | веќе видена

„Секое дете заслужува топол дом“, порачува Марија Спасовска со прекрасната балада „Дома“, песна со која ќе ги брани боите на нашата земја на детскиот Евросонг, ...
сите 8 | | | веќе видена

Легендарната група „Корни“, која е една од најзаслужните за втемелувањето и развојот на југословенскиот рокенрол, повторно се собра после цели три децении за ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден од најпознатите хитови на Брејк, баладата „За нас“ сега си доби одлична ремикс-преработка, за која се погрижија прилепскиот диџеј и продуцент Сајо со ...
сите 10 | | | веќе видена

Одличната балада „Изгреј сонце“, со која триото „Џентлмен“ се натпреваруваше на годинашниот „Макфест 2018“, сега е дополнета и со прекрасно видео. Како автори ...
сите 9 | | | веќе видена

На 1 декември, на сцената на Македонската Опера и Балет, Државниот балет на мраз од Санкт Петербург доаѓа повторно, овојпат со изведба на претставата ...
сите 12 | | | веќе видена

next