РадиоМК

Во петок, на 13 јули, во 11 часот, во градската кафеана „Пелистер“, како дел од програмата на „Скопско лето“, во присуство на поетот, ќе се одржи промоција на ...
сите 5 | | | веќе видена

На 20 јули, Владимир Четкар ќе настапи на плажата „Бонанца“ во Охрид. Концертот ќе почне во 19.00 часот, а посетителите освен во музиката ќе можат да уживаат и ...
сите 14 | | | веќе видена

Младата македонска фолк-пејачка Елена Андоновска го промовираше својот музички албум насловен „Кој што ме чуе да пеам“. Изданието содржи десет композиции кои ...
сите 3 | | | веќе видена

Српскиот панк-рок бенд „Човек без слуха“ (ЧБС) деновиве го овјави провокативниот автобиографски сингл и видео со наслов „И после свега (одј*би), како најава за ...
сите 5 | | | веќе видена

next