РадиоМК

На денешен ден, 11 декември во 2016 година, на возраст од 73 години по кусо боледување почина кралицата на ромската музика, Есма Реџепова – Теодосиевска.Во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во најновата епизода од регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше скопјанецот Стефан Величковски. Тој се претстави со песните „Нисам те због ...
сите 4 | | | веќе видена

Деновиве започна хуманитарниот проект „И јас сум Дедо Мраз“, преку кој се собираат подароци за деца од сиромашни семејства и висок социјален ризик. Мисијата е ...
сите 29 | | | веќе видена

Утрово на 81 година почина театарскиот и филмски режисер, драмски писател, теоретичар на театарот и професор по театарска режија и актерска игра Љубиша ...
сите 84 | | | веќе видена

Збирката раскази „Туја“ од авторот Ермис Лафазановски е избрана за национален претставник за меѓународната книжевна награда „Балканика 2018“, соопштија од ...
сите 6 | | | веќе видена

next