РадиоМК

Заради големиот интерес за претстојниот концерт на Андре Риу во Скопје, организаторите од продукцијата „Пасворд“ соопштија дека во продажба се пуштени уште 50 ...
сите 19 | | | веќе видена

Македонскиот документарен филм„Медена земја“ (Honeyland), по триумфот на „Санденс“, го продолжува својот успешен пат на филмските фестивали во светот. ...
сите 5 | | | веќе видена

Костимот кој Марија од „Ај кју“ го носеше на минатогодишната „Евровизија“ во Лисабон, сега е во продажба по цена од пет илјади долари. Имено, бендот сподели ...
сите 31 | | | веќе видена

Фестивалот „Охридско лето“ ја објави програмата за своето 59. издание што ќе се одржува од 12 јули до 11 август годинава и во чии рамки публиката ќе може да ...
сите 13 | | | веќе видена

Прилепското дуо „Сирилик“ и велешанката Валери Димовска во февруари годинава ни ја претставија одличната соработка насловена „Доволни“, која веднаш наиде на ...
сите 2 | | | веќе видена

За многумина секогаш ќе биде смешно или нелогично да ги слушнат зборовите „Парис Хилтон“ и „нов сингл“ во иста реченица, но популарната наследничка и понатаму ...
сите 3 | | | веќе видена

next