РадиоМК

Познатиот британски продуцент Марк Ронсон има уште еден мегахит на повидок, а во тоа му помогна американската колешка Мајли Сајрус, која гостува во штотуку ...
сите 3 | | | веќе видена

Синоќа во преполната и распродадена „Денсинг-сала“ во Младинскиот Културен Центар во Скопје, публиката на фестивалот „Таксират“ имаше исклучителна можност да ...
сите 12 | | | веќе видена

„Што е мое ќе си дојде“, пееше Дарио Панковски во истоимената песна што ја смести на својот седми студиски албум „Ако силно посакам“ (2016), но дури летово ...
сите 5 | | | веќе видена

Секое лето „Егзит“ е местото за музички аџилак на публиката од сите краеви на светот, а судејќи по никогаш пораната продажба и незабележаниот интерес досега, ...
сите 5 | | | веќе видена

Едно од најдобрите балкански музички имиња, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ со својот концeпт, традиционалниот предновогодишен проект „Два света“, доаѓа ...
сите 13 | | | веќе видена

На осмото издание на меѓународниот филмски фестивал за анимирани филмови„Анимакс Скопје Фест“ ќе бидат прикажани 62 анимирани филмови во официјалната програма, ...
сите 34 | | | веќе видена

СОС Детско село: Вистинските пријатели се како ѕвездите, не секогаш ги гледаш, ама секогаш се тука за тебеСекојдневно се посакуваат многу нешта. Желбите на ...
сите 24 | | | веќе видена

next