РадиоМК

Иако беше најавена како дел од изведувачите што ќе настапат на претстојното доделување на музичките награди Греми, Аријана Гранде не само што нема да ...
сите 50 | | | веќе видена

Францускиот евровизиски претставник Билал Асани, кој деновиве триумфираше на националниот избор со темата „Roi“ (Крал), добивал смртни закани заради фактот што ...
сите 14 | | | веќе видена

На 9 февруари, в сабота ќе се одржи црногорскиот национален избор за песна на „Евровизија 2019“, а на манифестацијата симболично наречена „Монтевизија“ ќе се ...
сите 28 | | | веќе видена

Со емотивна изведба на темата „Додири од стакла“ од Нина Бадриќ, Милена Јованоска од Прилеп го воодушеви жирито во регионалното музичко шоу „Никогаш не е ...
сите 21 | | | веќе видена

Легендарниот пејач Жељко Самарџиќ, кој беше и првиот добитник на наградата за особен придонес и афирмирање на музиката во регионот на неодамнешното доделување ...
сите 10 | | | веќе видена

next