РадиоМК

Холандската музичка сензација и трикратни сопственици на наградите „Битпорт мјузик“, „Нојзиа“ (NOISIA) штотуку го потврдија својот настап за годинашното ...
| | веќе видена

Секоја недела во емисијата „Еден на еден“ со Жаре можете да гледате гости од регионалната музичка сцена, кои отворено зборуваат за својот приватен и јавен ...
сите 22 | | | веќе видена

Познатата поп и рок-пејачка Дани Димитровска ќе одбележи 20 години на македонската музичка сцена со јубилеен концерт во Македонската филхармонија. Единственото ...
сите 10 | | | веќе видена

Вториот студиски албум на Виктор Апостоловски е веќе готов, па деновиве се очекува и официјално да се закаже промоцијата на материјалот насловен „Во срцето“, ...
сите 3 | | | веќе видена

Единствена победничка од Македонија е КаролинаВо арената „Штарк“ во Белград синоќа се одржа првото доделување на регионалните музички награди „Мјузик авордс ...
сите 19 | | | веќе видена

Новиот албум „Џезилка“ на познатиот македонски музичар Петар Ренџов ни пренесува и љубов и среќа и тага, нуди музика што извира од душата, квалитет и ...
| | веќе видена

next