РадиоМК

Саше Љолес неодамна го промовираше својот авторски проект „Љолес“, како и песната насловена „Градот“. Автор на музиката и на текстот е самиот тој, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Диџеј Снејк (DJ Snake), еден од најпопуларните музички изведувачи на светот и автор на низа најслушани глобални хитови, го потврди својот настап на главната ...
сите 11 | | | веќе видена

Српскиот бенд „Тригер“ (The Trigger) неодамна потпиша договор со реномираниот германски издавач „Масакр рекордс“, кој ќе го издаде нивниот прв албум на ...
сите 2 | | | веќе видена

next