РадиоМК

Конечно е пронајдена и објавена изгубената снимка од Фреди Меркјури на која легендарниот пејач ја изведува темата „Time“, само во придружба на пијано. Имено, ...
сите 9 | | | веќе видена

Младиот саксофонист Стефан Неделковски е добитник на наградата Гран-при на 18. Меѓународен музички натпревар за млади музичари „Охридски бисери“ кој се одржа ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската ѕвезда Влатко Лозаноски и поп-рок пејачот Ален Исламовиќ со својот бенд „Кад би био бијело дугме“ ќе бидат главни ѕвезди на деветтото издание на ...
сите 7 | | | веќе видена

Мјузиклот „Ени Јуниор“, кој првпат беше изведен на сцената на Бродвеј во 1977 година, во преработка на македонски јазик, беше одигран во Драмски театар во ...
сите 6 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 5 | | | веќе видена

next