Pari.com.mk

Време зa читање: 6 минути Повластената стапка на ДДВ за основните производи за човечка исхрана од 5 на нула отсто е една од 26 мерки и препораки кои ги донесе ...
сите 576 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Гарантирана е стабилноста на курсот на денарот. Финансискиот систем, исто така е стабилен и е подготвен да одговори на предизвиците ...
сите 49 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за примена на посебни економски мерки во областа на надворешната трговија, кои се ...
сите 24 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата и на дизелот дивеат на светските берзи, а состојбата очекувано се пресликува и во Македонија. Достигнат е рекордот ...
сите 59 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Вчера се случи вистинска драма во експозитурата на УНИ Банка во Капиштец. Вооружени крадци вчера извршија грабеж, но предизвикаа и ...
сите 23 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Олег Тинков е еден од 11-те исклучително богати Руси кои го загубија статусот на милијардер по падот на руската берза и рубљата по ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Западните земји би можеле да се соочат со цени на нафтата од над 300 долари за барел и можно затворање на главниот гасовод ...
сите 125 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Корпоративниот свет е силно посветен на мисијата за поголема инклузивност на жените во менаџерските структури и во вкупното работење ...
сите 75 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Москва ги поттикна стравувањата од енергетска војна заканувајќи се дека ќе го затвори главниот гасовод за Германија, откако САД ги ...
сите 109 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Руската вселенска агенција Роскосмос направи видео клип на кој е прикажана поделбата на Меѓународната вселенска станица (ISS), а ...
сите 26 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Кина го брани своето „ вечно пријателство “ со Русија и ги критикува САД дека се обидуваат да воспостават „ Индо-пацифичка верзија на ...
сите 45 | | | веќе видена

next