Pari.com.mk

Време зa читање: 3 минути Директорот на НАСА ги потврди врските со руската вселенска агенција, иако еден од партнерите има тенденција да „излева“ во врска со ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Фондот за пензиско и инвалидско осигурување ја објави најновата статистика за пензиите за месец февруари. Податоците покажуваат дека ...
сите 98 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути За да се заштити јавноста од ширење непотребна вознемиреност во однос на можноста за купување ефективни странски пари ‒ евра, покрај ...
сите 26 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути По повод Денот на екологијата и првиот ден на пролетта, љубопитното слонче Халки и неговиот тим го посетија ОУ „Коле Неделковски“ од ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Мета се соочува со стампедо вработени што си заминуваат откако цената на нејзините акции падна од историски максимум од повеќе од 380 ...
сите 5 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата денес скокнаа за повеќе од 3 долари, со брент над 111 долари за барел, додека земјите од Европската унија ...
сите 377 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Многумина очекуваа Федералната трговска комисија на САД да го блокира купувањето на МГМ од Амазон, но како изненадувачки потег, тие ...
сите 120 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Координациското тело на финансиските регулатори за финансиска едукација и финансиска инклузија, во соработка со асоцијациите и ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Доколку се двоумите дали да купите или изнајмите недвижност, размислете подетално и разгледајте ги сите аспекти на оваа одлука. Дали ...
сите 13 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Рекорден број слушатели на предавањата за финансиска едукација на Народната банка. Во 2021 година биле одржани вкупно 102 предавања ...
сите 15 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Како што Русија го блокираше пристапот до водечките платформи за социјални медиуми на Мета, Фејсбук и Инстаграм, побарувачката од ...
сите 33 | | | веќе видена

Време зa читање: 7 минути 1 ГОДИНА НИКОБ МЕДИКАЛ, 1 ГОДИНА БРЗИ, ДОСТАПНИ И КВАЛИТЕТНИ Во тек на минатата година започнавте со работа, а денес одбележувате 1 ...
сите 17 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Првиот човек на нашата најголема фармацевтска компанија Живко Мукаетов , генерален директор на Алкалоид купи нови 400 обични акции ...
сите 24 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Македонската енергетска асоцијација (МЕА), на седницата одржана во просториите на Стопанската комора на Северна Македонија, го избра ...
сите 31 | | | веќе видена

next